Ze świata

Erytrea: Z nieznanych powodów chrześcijanie wypuszczeni na wolność

Erytrea

We wrześniu i październiku 2020 z więzienia Mai Serwa w pobliżu Asmary z nieznanych powodów zostało zwolnionych łącznie 69 chrześcijan.

Chrześcijanie wypuszczani na wolność

Według ostatnich informacji od organizacji Church in Chains w drugim tygodniu stycznia z tego samego więzienia zostało wypuszczonych kolejnych 10 chrześcijan.

Chociaż nazwiska ostatnio zwolnionych więźniów są nieznane, wiadomo, że niektórzy z nich przebywali tam przez ponad 5 lat. Nie mamy informacji o tym, czy zwolniono więźniów z innych erytrejskich więzień.

Uwzględniając ostatnie informacje, szacuje się że obecnie w więzieniu Mai Serwa przebywa około 300 chrześcijan, z których wielu jest przetrzymywanych bez postawienia im zarzutów.

Chwalmy Boga za niedawno wypuszczonych więźniów

Nadal pamiętajmy w modlitwie o erytrejskich braciach i siostrach w Chrystusie, którzy pozostają w więzieniach, często w surowych i nieludzkich warunkach.

Módlcie się, aby Pan głęboko  pracował w sercach erytrejskich rządzących, aby zaprzestali działań przeciwko chrześcijanom i zdali sobie sprawę, że też potrzebują poznać Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela.

Źródło: Church in Chains
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne
Erytrea: Chrześcijanin, który po 13 latach wyszedł z więzienia, choruje psychicznie

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button