Ze świata

Egipt: Zamknięcie kościoła w wyniku ataku

Egipt12 kwietnia w Górnym Egipcie tłum rozgniewanych muzułmanów dokonał ataku na budynek kościelny na oczach ponad 200 przestraszonych dzieci. W wyniku napaści obiekt został uszkodzony, a trzy osoby, w tym dwóch liderów kościoła, odniosły obrażenia. Policja nakazała bezterminowe zamknięcie kościoła w celu uniknięcia kolejnych aktów przemocy.

Istnieją obawy, że obecne przy ataku dzieci mogły doznać szkód psychicznych. Poza tym miejscowi Koptowie zostali pozbawieni miejsca zgromadzeń, ponieważ był to jedyny budynek kościelny w okolicy.

Istnieją podejrzenia, że zajście było reakcją na plany rozbudowy budynku kościelnego w celu zaspokojenia potrzeb rozwijającej się liczebnie kongregacji. Dzień przed atakiem przywódca wsi z gniewem wyrażał się na temat budynku, oskarżając chrześcijan o „zdradę” i wzywał sąsiadów do podjęcia działań przeciwko kościołowi.

Módlmy się uzdrowienie emocjonalne dzieci, które były zmuszone do oglądania tego aktu przemocy. Módlmy się o udaremnienie dalszych prowokacji i ataków. Niech tam, gdzie dziś panuje niezgoda, zapanuje Boża miłość i duch sąsiedzkiej jedności. Módlmy się o Boży pokój i ochronę dla chrześcijan w Egipcie.

Źródła: International Christian Concern, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button