Prześladowania

Egipt: Policja zdewastowała budynek kościelny

16 czerwca policja wdarła się do trzypiętrowego budynku we wsi Saft Al-Kharsa używanego przez miejscowych chrześcijan jako miejsce nabożeństw i centrum społecznościowe. Budynek został zamknięty łańcuchami i opieczętowany, a całe wyposażenie wyrzucono na zewnątrz.

Miejscowi chrześcijanie starają się o przekształcenie tego budynku w kościół od 2016 roku. Jednak władze prowincji Bani Suwajf nie odpowiadały na składane wnioski. W oczekiwaniu na decyzję chrześcijanie spotykali się w tym budynku na nabożeństwa. Nie byli z tego zadowoleni miejscowi muzułmanie, którzy z tego powodu zdemolowali 22 czerwca 2016 roku domy czterech chrześcijańskich rodzin.

Dzień po nalocie policji,

po spotkaniu z duchownymi koptyjskimi, gubernator prowincji Bani Suwajf zgodził się na ponowne otwarcie budynku, pod warunkiem, że nie będą tam odprawiane nabożeństwa. Obiecał jednak, że zwróci się do premiera o zezwolenie na sprawowanie tam kultu religijnego.

Utrudnianie wznoszenia, czy używania kościołów zmusza koptyjskich chrześcijan do wyjeżdżania na nabożeństwa do innych miejscowości. Jest to niestety także bardzo niebezpieczne. Wśród 29 osób zamordowanych 26 maja przez islamskich bojówkarzy w prowincji Al-Minja podczas podróży do klasztoru świętego Samuela byli też mieszkańcy wsi Saft Al-Kharsa.

Źródło: International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button