Ze świata

Egipt: Modlitwa za Egipt

Módlmy się o uczciwe wybory i za nowego prezydenta kraju, który stanie przed wieloma wyzwaniami. Trwają wybory w Egipcie. Wyłonią nowego prezydenta kraju. Ten proces potrzebuje naszej modlitwy. Egipscy chrześcijanie modlą się także o pokój, sprawiedliwość, bezpieczeństwo i zanik dyskryminacji oraz prześladowań.

Dołączmy do ich modlitwy!

List z Egiptu:

“Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W ubiegłym tygodniu mogliśmy oglądać pierwszą debatę prezydencką w historii naszego kraju. Wybory zaczęły się 23 maja i potrwają do 24 maja. Wyników spodziewamy się w okolicach 16 lub 17 czerwca. Dla naszego narodu, są to tak naprawdę pierwsze prawdziwe, wolne wybory prezydenckie, możecie sobie zatem wyobrazić, podniecenie, niepokój, to wszystko jest takie namacalne. Wielu mieszkańców kraju ma mieszane uczucia, co do swojej przyszłości, nie tylko chrześcijanie, ale także muzułmanie, którzy obawiają się władzy islamistów. To oni zdobyli 75% miejsc w parlamencie. Jeśli znowu wygrają, jaka będzie przyszłość? Jako jeden Kościół, Ciało Chrystusa zbudowane z wielu chrześcijańskich denominacji, widzimy dziś, że razem musimy szukać Pana, zaprosić Go do nas, dać Mu się prowadzić jako jeden naród, jako Jeden Kościół w tym krytycznym momencie dla naszego państwa”.

Dlatego Open Doors prosi o modlitwę w następujących intencjach:

– Módlmy się o jedność Kościoła w Egipcie w tym szczególnym czasie.
– Módlmy się o bezpieczeństwo dla modlących się chrześcijan.
– Módlmy się za nowego Papieża Koptyjskiego Kościoła.
– Módlmy się o zanik strachu w narodzie egipskim, którego obawy wzrosły po tym, jak władzę przejęli islamiści.
– Módlmy się za chrześcijan, aby byli mężni.
– Modlimy się do Boga o cud dla Egiptu, aby Duch Święty dotknął jak największą liczbę wyznawców Chrystusa w kraju piramid.

Źródło Open Doors

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.