Ze świata

Egipt: Demonstracja Bractwa Muzułmańskiego

EgiptEgipcjanie w coraz większym stopniu akceptują chrześcijan. Bractwo Muzułmańskie nawoływało ich jednak do ogólnokrajowej demonstracji, która była zaplanowana na piątek, 28 listopada. Mottem tej manifestacji było hasło „Ostateczna rewolucja islamska”. „Koran ma stać się znakiem władzy Allaha nad całym Egiptem”, donosi łącznik Open Doors. Nasi bracia i siostry, nauczeni już przykrymi doświadczeniami, proszą nas teraz o modlitwę.

Rozwaga i modlitwa

„W ostatnich latach nauczyliśmy się nie wpadać w panikę, słysząc takie groźne doniesienia, zamiast tego kierujemy swój wzrok na Jezusa i powierzamy się Jego ochronie i wierności. Każdy rodzaj przemocy ze strony ugrupowań muzułmańskich pokazuje mieszkańcom Egiptu coraz wyraźniej, że fałszywa religia, nienawiść i strach są dziełem Zła, by zniewolić ludzi. Jako Kościół chcemy wykorzystać okazję, by głosić Bożą łaskę, którą mamy w Jezusie Chrystusie”.

Porwania, przymusowe nawracanie i kary zbiorowe

W nocy 16 września służby bezpieczeństwa zaatakowały i splądrowały wiele chrześcijańskich domów w wiosce Deir Jabal al-Their. Chrześcijanie zostali wyrzuceni z budynków, pobici i związani, po czym zawleczono ich na komisariat policji. Zamach nastąpił w wyniku doniesienia o porwaniu Iman Morgos Saroufim, 39-letniej członkini kościoła koptyjskiego. Policja nie chciała zająć się tą sprawą, twierdząc, że Iman sama udała się do pewnego muzułmanina i tam „odnalazła prawdziwą wiarę”. Władze coraz częściej nie reagują na przypadki porwań, przymusowego nawracania chrześcijańskich dziewcząt bądź okupów. Setki Koptów zorganizowało protest przed posterunkiem policji. Podczas demonstracji stłuczono szyby dwóch samochodów, a następnej nocy doszło do odwetu policjantów na wioskę. Minister spraw wewnętrznych Mohamed Ibrahim powiedział na spotkaniu z koptyjskimi chrześcijanami, że otrzymają odszkodowania za wyrządzone im szkody. Sytuacja wskazuje jednak wyraźnie, że ochrona dla chrześcijan nie jest jeszcze zagwarantowana.


DZIĘKUJEMY, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Egiptu

Módlmy się za Bractwo Muzułmańskie oraz ich zwolenników, aby Bóg otworzył ich oczy, dzięki czemu odwrócą się od przemocy i nienawiści.
Módlmy się za chrześcijan, aby pozostali wierni i odważni. Prośmy, aby nie odpłacali przemocą za przemoc, ale zwalczali ją przy pomocy Bożej miłości,
Módlmy się za władze, rząd i siły bezpieczeństwa Egiptu, aby chronili i respektowali prawa wszystkich mieszkańców.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button