PrześladowaniaZe świata

Egipt: Brutalne zabójstwo chrześcijanki

Mary Sameh George (25 l.) mieszkała wraz z rodzicami i siostrą w Kairze. Jak w każdy piątek jechała z żywnością oraz innym potrzebnymi artykułami do pewnej biednej rodziny mieszkającej w rejonie Ein Shams. Po drodze zatrzymała ją grupa protestujących zwolenników Bractwa Muzułmańskiego. Kiedy zauważyli u niej złoty naszyjnik z krzyżem, wyciągnęli ją z samochodu i kilkakrotnie dźgnęli nożem, a następnie udusili.

Rodzina tej młodej chrześcijanki była zdruzgotana wiadomością o popełnionym morderstwie. Matka jej narzeczonego tak pogrążyła się w smutku, że zmarła krótko po śmierci Mary.

Przynośmy do Pana w modlitwie rodzinę Mary i jej narzeczonego, prosząc Go o Jego pokój, który przekracza wszelkie zrozumienie (Flp 4,7). Módlmy się, aby odnaleźli nadzieję w zmartwychwstaniu Chrystusa oraz w obietnicy, że spotkają się ponownie w niebie. Módlmy się też o łaskę dla nich, by potrafili wybaczyć tym, którzy tak drastycznie zakończyli życie Mary. Wstawiajmy się za tymi mordercami oraz innymi mieszkańcami Egiptu, którzy sprzeciwiają się ewangelii, aby mogli doświadczyć zbawczej mocy Jezusa Chrystusa.

Źródło: VOM USA
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Blogoslawieni ktörzy cierpiä przesladowanie z powodu sprawieliwosci , albowiem ich jest Krölestwo Niebios ! Mat.5:10-12.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button