Świadectwa

Dzięki uciekinierce z Syrii poznała Jezusa

Farrah z Jordanii

islam chusta

Farrah musiała z przymusu wyjść za mąż za dużo starszego mężczyznę. Regularnie była bita i chciała tylko umrzeć, do czasu gdy spotkała pewną uchodźczynię, która miała promienistą twarz.

Cierpienia Farrah zaczęły się telefonu jej ojca…

„Powiedział: 'Jeśli nie poślubisz tego mężczyzny, twoja matka umrze.'” Farrah dorastała w Jordanii i jako niezamężna kobieta musiała zgodnie z prawem aż do czasu ślubu odkładać miesięcznie pieniądze ze swojej wypłaty. Jej ojciec potrzebował pieniędzy by opłacić leczenie terapii przeciwnowotworowej matki – i tak zaaranżował ślub.

„Farrah została zmuszona do poślubienia mężczyzny dużo starszego mężczyzny, który był radykalnym muzułmaninem. W czasie podróży poślubnej rozpoczęło się wykorzystywanie jej…”, informuje JoAnn Doyle z „Uncharted Ministries”, którą znała Farrah. Farrah była regularnie bita – chciała popełnić samobójstwo. Jedyne co ją trzymało przy życiu były jej dzieci.

Taka inna, taka szczęśliwa

Potem rozpoczęła się syryjska wojna domowa – a z nią napływały ale uchodźców, które zalewały Jordanię. Farrah często widywała w mieście pewną syryjską kobietę, uchodźczynię. „Wyglądała bardzo biednie ale jej twarz jaśniała – tak radośnie”, opowiada JoAnn Doyle.

„Farrah podeszła kiedyś do tej kobiety i zapytała: 'Co ci się stało? Dlaczego jesteś taka inna, taka szczęśliwa?' A kobieta odpowiedziała jej: 'Znalazłam Jezusa. Czy chcesz, abym ci o Nim opowiedziała, jak zmienił moje życie?' ”

Kobiety spotykały się wielokrotnie. Na skutek tego Farrah oddała swoje życie Jezusowi. „Depresja i myśli samobójcze natychmiast ustąpiły. Po raz pierwszy w życiu zamiast pustki poczuła radość i wolność.”

Nigdy nie zapomnę

Nocą, przed jej chrztem i pierwszym świętowaniem Wieczerzy Pańskiej po raz pierwszy przyśnił się jej Jezus. Po chrzcie wręczono jej ręcznik by mogła się osuszyć, ale wzbraniała się mówiąc: „Nie, nie, nie chcę wycierać wody! Chcę aby ta woda została na mnie, abym nigdy nie zapomniała, że On mnie umył i stworzył na nowo!' ”

Autor: Katey Hearth / Rebekka Schmidt
Źródło: MNN / Übersetzt und bearbeitet von Livenet
Tłum. J. S.

Podobne: Jordania: Pastor Rashad przyjmuje ryzyko i mówi muzułmanom o Jezusie

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button