Świadectwa

Dzięki radiu Bóg zaczął działać w naszym życiu

Zbawienie, uzdrowienie i uwolnienie

Dzięki radiuWujek Hansy, leżąc w łóżku, poddawał się coraz bardziej gruźlicy, która wyniszczała jego organizm. „Niedługo umrę”- mamrotał. „Dajcie mi posłuchać czegoś przyjemnego. Chciałbym jeszcze zaznać w życiu odrobinę szczęścia”. Od miesięcy był przykuty do łóżka, jego jedynym pocieszeniem było słuchanie radia. Kuzynka Hansa przeszukiwała stacje, aby znaleźć coś, co uspokoiłoby umysł Nanda.

„Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie, kołaczcie, a otworzą wam…”. Kuzynka Hansy przestała zmieniać stacje zaintrygowana tym, co usłyszała. Wkrótce Hansa razem ze swoją dwunastoosobową rodziną siedziała przy radiu, słuchając przesłania o Jezusie Chrystusie i Jego mocy uzdrawiania.

Serce Hansy zaczęło szybciej bić. Ciekawiło ją kim jest Jezus, o którym ten człowiek mówi? Czy my też możemy być uzdrowieni?

Siedzieli zasłuchani

„Będę się za was modlił. Jeśli macie jakikolwiek problem…módlcie się ze mną.”

Hansa i wszyscy z rodziny zamknęli oczy i uwierzyli w swoich sercach.

Mówca radiowy modlił się za tych, którzy cierpią i są złożeni chorobą, dokładnie tak jak w przypadku jej wujka. Po modlitwie wujek Hansy usiadł na łóżku.

„Czuję się lepiej”- powiedział zaskoczony. „Nie umrę. Myślę, że Jezus mnie uzdrowił!”

Hansa popatrzyła na Nanda zaskoczona. Ten Bóg zlitował się nad jej wujkiem. Może mógłby uzdrowić też jej mamę?

Chora psychicznie matka

Przez dziewięć lat mama Hansy cierpiała z powodu nieznanej choroby. Chodziła po wiosce bez celu. Kiedy tylko jej dzieci szły za nią krzyczała: „Kim jesteście? Nie jesteście moimi dziećmi! Dlaczego za mną chodzicie!?”

„Mamusiu!” Hansa i czwórka jej rodzeństwa płakała zalewając się łzami. „Dlaczego to robisz? Jesteśmy twoimi dziećmi. Wróć do nas, prosimy.”

Ale Roma uciekała widząc mężczyznę w czarnym odzieniu, który ma nóż i chce ją dopaść…

Poznając bliżej Jezusa

Rodzina Romy próbowała uzyskać pomoc dla Romy. Wydali tysiące dolarów na leczenie, które nie skutkowało. Kiedy wujek Hansy wyzdrowiał, Hansa zastanawiała się czy byłaby szansa również dla jej mamy.

„Wtedy zdecydowałam się szukać Jezusa”- mówi Hansa. Każdego ranka po przebudzeniu zabierała ze sobą radio i słuchała nauki Jezusa Chrystusa.

Pewnego dnia, gdy ona i jej rodzina pracowali w cegielni, odkryli program radia GFA (Gospel For Asia) w zrozumiałym dla nich języku. Redaktor radiowy mówił o Jezusie, Jego mocy uzdrowienia i uwolnienia. Pod koniec programu podał numer telefonu stacjonarnego.

Szybko wygrawerowali numer w jednej cegle mając nadzieję, że znaleźli szansę na uzdrowienie dla ich mamy.

Wyzwalająca moc wiary

Kiedy Hansa zadzwoniła do stacji radiowej GFA zaproszono ją na wizytę. Trzy dni później Hansa, jej rodzice, rodzeństwo, kuzynostwo, wujek i ciocia, w sumie czternaście osób, podróżowało ponad 150 mil w nadziei uzyskania pomocy.

Kondycja Romy stale się pogarszała. Przez ostatnie pięć miesięcy Roma nie chciała jeść. Rodzina zastanawiała się jak długo będzie żyła.

Każdy krok zbliżający ich do stacji radiowej przybliżał ich do uzdrowienia i uwolnienia. Kiedy w końcu Hansa z rodziną dotarła na miejsce, Pastor Kundan z GFA dostrzegł ich zasmucone twarze.

„Co się stało? Dlaczego jesteście tacy przygnębieni?”- zapytał.

„Przyjechaliśmy do Pastora po pomoc dla naszej mamy” – powiedziała Hansa. Nasze życie jest w rozsypce. Nie mieliśmy żadnej nadziei, ale nadzieja przyszła przez radio. To radio „przyprowadziło” nas tutaj. Chcieliśmy poprosić o modlitwę dla naszej mamy, o jej uwolnienie.

Widząc desperację rodziny Pastor Kundan oraz inni misjonarze i pastorzy GFA otoczyli rodzinę i zaczęli modlić się za Romę. Zaraz po modlitwie zauważyli, że Roma zrobiła się jakaś inna. Poprosiła o herbatę i wydawała się bardziej skupiona niż zwykle.

Dzięki radiu

Ostateczne uwolnienie

Hansa i jej rodzina spędziła z pastorem Kundanem i misjonarzami więcej czasu, prosząc o częstą modlitwę, szerszą naukę o Jezusie i zapraszając kogoś, kto w ich wiosce mógłby nauczać o Chrystusie.

Odjeżdżając rodzina zabrała ze sobą nową Biblię, obietnicę, że dwóch krajowych misjonarzy zacznie usługiwać w ich regionie i radość z odkrycia prawdziwego Boga, który uzdrawia.

Trzy miesiące później, po stałym oddawaniu się modlitwie i poszczeniu, Bóg całkowicie uzdrowił Romę. Nareszcie Hansa odzyskała swoją matkę.

Siła oddziaływania radia

Hansa wraz z rodziną nie przestała słuchać Radia GFA, napełniając się miłością Chrystusa. Jeden po drugim, ona, jej rodzina a nawet niektórzy mieszkańcy wioski otrzymali nowe życie w Jezusie. „Dzięki radiu Bóg zaczął działać w naszym życiu”- powiedziała Hansa. „Gdyby nie było takiego radia myślę, że moja mama by umarła… Ale dzięki łasce Boga mogliśmy usłyszeć program radiowy i z jego pomocą Bóg uratował nasze życie.

Jeśli chcesz wspomóc służbę Radia Chrześcijanin, które nadaje dla Polaków na całym świecie. Uczyń do śmiało.

Pomóż nam realizować Boże dzieło. Możesz zostać wolontariuszem Radia Chrześcijanin, wesprzeć modlitwą albo finansowo.

źródło: Gospel For Asia
tłum. Jolanta V.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.