Prześladowania

Dyrektor odmawia przemianowania chrześcijańskiej szkoły w muzułmańską

szkoła

Radwan Muhammad jest kurdyjskim nauczycielem i dyrektorem w chrześcijańskiej szkole w Afrin w północnej Syrii. Koalicja grup sunnickich zwana Legionem Sham (Faylaq al-Sham) poleciła mu przekazać budynek szkolny na potrzeby szkoły islamskiej. Według miejscowych źródeł Radwan powiedział im: „Przekażę wam budynek tylko w jednym przypadku, jeśli Jezus Chrystus znowu przyjdzie na ziemię”.

30 lipca bojownicy Legionu aresztowali Radwana i oskarżyli go o apostazję.

Źródła podają, że chrześcijanin przebywa w kwaterze głównej organizacji w Afrin i boi się się, że może zostać stracony. Legion Sham jest kontrolowany przez Turcję i ma też związki z Bractwem Muzułmańskim. Wielu jego bojowników to byli członkowie al-Kaidy i ISIS. Od 2018 roku miasto Afrin znajduje się pod turecką kontrolą.

Módlmy się o bezpieczne uwolnienie Radwana i możliwość dalszego funkcjonowania chrześcijańskiej szkoły. Niech tureckie władze szanują prawa ludzi mieszkających na regionie Afrin i powstrzymają bezprawie grup zbrojnych, które są pod ich kontrolą. Wstawiajmy się też za wierzącymi z Kurdystanu, którzy obecnie ze wszystkich stron doświadczają opresji.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, Christian Post, International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne wiadomości z Syrii:
Syria: Byli muzułmanie zagrożeni wojną i prześladowaniami
Syria: Chrześcijanie w niebezpieczeństwie

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button