Świadectwa

Dwie kobiety, różne życia, ten sam Bóg

Saheli i Saruprani, obie kobiety uczęszczają do społeczności prowadzonej przez Bibek Rangan – misjonarza wspieranego przez GFA. Chociaż są na różnych etapach życia, obie mają podobne doświadczenia zmagania się z dziwną chorobą i uzależnieniem alkoholowym swych bliskich. Co ważniejsze obie znalazły to czego szukały – nadzieję.

Rodzina uwolniona od choroby i wstydu

Zanim Saheli wybrała iść za Jezusem w 2006 roku w jej domu brakowało pokoju. Jej mąż był alkoholikiem. Było to ciężarem dla całej jej rodziny. Dzieci źle się zachowywały i nie miały szacunku dla Saheli. Jej mąż miał ataki zwierzęcej złości po wypiciu alkoholu. Ponadto rodzina Saheli miała inne problemy. Gdy ktokolwiek w jej rodzinie zachorował choroba przedłużała się nawet do kilku miesięcy. Sąsiedzi Saheli oskarżali ją i wyśmiewali z powodu tak długotrwałych ataków chorób. Pewnego dnia podczas głoszenia Ewangelii na ulicach Bibek poznał Saheli.

Zdesperowana i gotowa na wszystko aby zakończyć swoje cierpienia opowiedziała o swoim losie pastorowi. Bibek zachęcał ją słowami z Pisma Świętego i modlił się za jej męża. W odpowiedzi na modlitwy mąż Saheli przestał pić. Saheli zaczęła  przychodzić na nabożeństwa i zdecydowała się pójść za Chrystusem. Wtedy to rozpoczęły się kolejne problemy z mężem, zdiagnozowano u niego chorobę serca i zaczął on odczuwać silne bóle w klatce piersiowej. Chociaż Saheli musiała pożyczyć pieniądze na operację swego męża Bóg wysłuchał jej modlitw i chory wracał szybko do zdrowia. Dziwne choroby, które nawiedzały jej rodzinę nie wróciły już. Od momentu kiedy oddała swe życie Chrystusowi w jej domu panuje pokój.

Inne cudowne uzdrowienie

Saruprani doświadczała podobnych trudności. Cierpiała na dziwną chorobę. Jak dorastała, karnacja jej skóry stawała się coraz jaśniejsza a ona coraz słabsza. Jej ciało nie reagowało na żadną z metod leczenia. Niektórzy uczniowie ze szkoły biblijnej wspieranej przez GFA odwiedzali domy w sąsiedztwie Sarupran, a jej matka uczęszczała do kościoła, w którym usługiwał Bibek. Kościół ten był powiązany ze szkołą biblijną. Kiedy matka Saruprani powiedziała studentom o stanie jej córki postanowili oni modlić się o uzdrowienie. Jak tylko studenci zakończyli modlitwy i opuścili jej dom, Saruprani poczuła się uzdrowiona. Po tym jak zaakceptowała to, że jest uzdrowiona padła na kolana i oddała swe serce Jezusowi. Jej rodzina nadal cierpi z powodu problemów alkoholowych ale ona i jej matka modlą się do Jezusa jako Zbawiciela.

Pastor Bibek prosi o modlitwę o Sahelę i Saruprani i ich rodziny aby były dla nich świadectwem o Bogu.

Źródło: GFA
Tłum. Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.