Ze świata

Dwanaście słów – inicjatywa Biblefresh

BibliaW ubiegłym tygodniu SGM Lifewords brało udział w targach Christian Resources Exhibition w Anglii, a na naszym stoisku gościliśmy artystkę Abi Spendlove. We wtorek rano Abi otrzymała do swojej dyspozycji całkowicie białą powierzchnię części stoiska (białe ściany, podłoga, meble), które do piątku pokryła paletą barw i ilustracji.

Do stworzenia ilustracji użyto dwunastu słów, które podsumowują przesłanie Biblii. Goście odwiedzający nasze stoisko byli proszeni o dodanie kolejnych słów oraz mogli wpływać na powstające dzieło. Niektórzy wybrali słowa, które miały dla nich osobiste znaczenie. Inni dodawali słowa obrazujące prawdy teologiczne lub biblijne zasady. W rezultacie powstała fascynująca konwersacja na temat Biblii i jej przesłania.

To wydarzenie było częścią nowego projektu SGM Lifewords zatytułowanego TWELVE (DWANAŚCIE), w ramach którego przesłanie Biblii jest rozważane przy użyciu sztuki kreatywnej. TWELVE jest częścią inicjatywy Biblefresh. W przyszłym roku grupa artystów stworzy antologię dzieł sztuki poświęconych przesłaniu Biblii. Udostępnione zostaną materiały do pobrania, które ułatwią czytanie Biblii w społeczności, a w internetowym dzienniku TWELVE będą się pojawiały artykułu prezentujące świeże spojrzenie na Biblię.

Więcej informacji oraz galerię zdjęć można znaleźć w witrynie 12words.org.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.