Ze świata

Dobre wieści: Egipt legalizuje 127 kościołów

Egipscy chrześcijanie
Egipscy chrześcijanie. Źródło: CBN News

Utworzony przez egipski rząd komitet zatwierdził prawnie istnienie 127 kościołów, które wcześniej prowadzone były nielegalnie.

Ustawa, która została przegłosowana w 2016 roku, dała nadzieję na przyspieszenie procesu legalizacji tysiącom kościołów, które do tej pory były budowane bez pozwoleń. Członkowie społeczności obawiali się represji ze strony rządu.

Przed przegłosowaniem ustawy trudno było zdobyć wymagane pozwolenie, w związku z czym zgromadzenia ryzykowały prześladowaniami.

Odkąd nowe normy weszły w życie, 1021 społeczności otrzymało pozwolenia od komitetu.

Choć wiele kościołów wciąż czeka na zalegalizowanie, to bardzo obiecujący start dla kraju, w którym Koptowie od dziesięcioleci stawiają czoła przemocy i prześladowaniom.

Według Open Doors USA, organizacji monitorującej skalę prześladowań, egipscy chrześcijanie wciąż doświadczają codziennie dyskryminacji ze strony wielu grup w tym głównie muzułmańskim kraju. Mierzą się także ze złym traktowaniem ze strony rządu.

Kultura muzułmańska „nasila dyskryminację i tworzy środowisko, które sprawia, że państwo niechętnie przyznaje chrześcijanom fundamentalne prawa i je respektuje”, wyjaśnia Open Doors.

Kraj jest obecnie na 16 miejscu World Watch List – rankingu najbardziej nieprzyjaznych dla chrześcijan krajów.

Autor: Will Maule, Faithwire

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker