RóżneŚwiadectwa

Dlaczego jestem chory?!

ŚwiadectwoŚrodkowy Wschód: Dlaczego jestem chory?! Gabir nie wiedział nic na temat Jezusa. Był zgorzkniały w stosunku do Boga z powodu choroby, która dotknęła go już w dzieciństwie. Wielu ludzi próbowało powiedzieć mu o Bogu, jednak on nie chciał słuchać. Stawał się coraz bardziej zgorzkniały, a jego jedynym pytaniem było: „Dlaczego Bóg pozwolił, aby przez tę chorobę moje życie zostało tak zniszczone?”

Niespodziewany rozwój wypadków

Kiedy współpracujący z Ligą Biblijną misjonarz odwiedził wioskę Gabira, Bóg użył go, aby pokazać Gabirowi miłość Jezusa. „Nigdy nie doświadczyłem miłości w tak praktyczny sposób, jak okazał mi ją ten brat” – zwierza się Gabir. „Dotknął mojego serca. Pokazywał mi Jezusa we wszystkim, co mówił i robił.”

Wkrótce potem Gabir uwierzył w prawdę Bożego Słowa i oddał swoje życie Jezusowi. Zaczął współpracować z misonarzem i nawet udostępnił swój dom, aby mogły się odbywać studia biblijne. Grupa ta spotykała się już około sześć miesięcy, kiedy to pewnej nocy naszła ich policja. Aresztowali Gabira i zabrali go na posterunek policji. Chcieli, żeby podpisał dokumenty deklarujące, że zaprzestanie spotkań w swoim mieszkaniu.

Gabir powiedział policji: „Jestem chory i trudno jest mi podróżować. Ci ludzie spotykają się w moim domu i dzięki temu mogę wspólnie z innymi wierzącymi wielbić Boga.” Jeden z oficerów spojrzał przyjaźnie na Gabira, wyrzucił papiery, a inni policjanci zawieźli go do domu.

Bóg cudownie zaopatruje

„Teraz wiem, dlaczego Pan pozwolił, aby dotknęła mnie choroba,” – mówi Gabir. „Gdybym był zdrowy, zamknęliby te spotkania.” W miarę jak Gabir radzi sobie z chorobą i ufa Bogu, nadal organizuje u siebie w domu spotkania grupy Biblijnej.

Wiara Gabira jest odbiciem obietnicy z Rzymian 8:28: „A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani.”

źródło: Liga Biblijna

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.