Ze świata

Czytanie Biblii daje chrześcijanom nadzieję w czasie pandemii

Biblia

Badanie Bible Society ujawniło, że czytanie Biblii w czasie pandemii dało chrześcijanom nadzieję w Bogu i na przyszłość.

W sondażu przeprowadzonym przez Christian Research…

…około 42 procent respondentów powiedziało, że czytanie Biblii w kryzysowym czasie dało im większe poczucie nadziei w Bogu. W przedziale wiekowym 45-54 lata, ta wielkość wzrosła do prawie połowy (49 procent).

Ponad jedna czwarta (28 procent) powiedziała, że czytanie Biblii zwiększyło ich zaufanie do przyszłości. Podczas gdy prawie dwie trzecie (63 procent) przyznało, że sięganie po Biblię pozwoliło im utrzymać zaufanie na niezmienionym poziomie, nie dopuszczając do jego spadku.

Nieco mniej niż jedna czwarta (23 procent) zapytanych przypisała Biblii poprawę swojego zdrowia psychicznego. W przedziale wiekowym 24-34 lata, ten wskaźnik wzrósł do prawie połowy (47 procent).

Jedna trzecia badanych w wieku 16-24 lat powiedziała, że czytanie Biblii obniżyło ich poczucie samotności.

Ponad jedna trzecia (35 procent) respondentów zgłosiła, że w czasie pandemii częściej czytała Biblię, przy czym ten wzrost był największy wśród osób w wieku 25-34 lata.

Biblia jest częściej czytana, również oglądalność filmów tematyki Biblijnej wzrosła

Sondaż ujawnił też, że chrześcijanie czytają Biblię częściej niż dotychczas, przy czym połowa twierdzi, że czyta ją codziennie, a jedna czwarta „wiele razy dziennie”.

Ponad jedna czwarta (27 procent) z przedziału wiekowego 25-34 lata i około jedna trzecia (32 procent) z przedziału wiekowego 35-44 lata stwierdziła, że sięga po Biblię kilka razy dziennie.

Ponad połowa (59 procent) powiedziała, że ogląda teraz więcej filmów związanych z Biblią lub zaczęła je oglądać.

„Zdrowie psychiczne jest tak ważne, a Pismo to źródło wytrwania i dobrostanu”

„Zachęcające jest widzieć, że Biblia daje ludziom nadzieję i ufność” – powiedział dr Andrew Ollerton, autor internetowego kursu biblijnego Bible Society.

„Biblia ma zdolność stania ponad naszymi okolicznościami jako coś stałego, punkt odniesienia w niepewnych czasach. To jak mieć mętlik w głowie, po czym znaleźć skałę, na której można stanąć.

„Zdrowie psychiczne jest tak ważne, a Pismo to źródło wytrwania i dobrostanu” – mówi Ollerton.

Autor: zespół Christian Today
Źródło: Christian Today

Inne
Wielka Brytania: Wzrost zainteresowania Kościołem w czasie COVID-19

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button