Muzyka

Craig Morgan wydaje pierwszy album od czasu śmierci swojego syna i opowiada, jak pomógł mu Bóg

Craig Morgan
Chrześcijański piosenkarz Country Craig Morgan (L) i jego zmarły syn, Jerry Greer, 19 (P). | Facebook

Craig Morgan, piosenkarz country zajmujący szczyty list przebojów, opowiedział w rozmowie z The Christian Post, jak tragedia i ból związane z utratą syna sprawiły, że znalazł ukojenie w obecności Boga.

We współpracy z wytwórnią Broken Bow Records muzyk wydał pierwszy od czterech lat album, „God, Family, Country”. Poprzez nową płytę Morgan podzielił się ze słuchaczami swoją historią. Powiedział też, że ma nadzieję, że jego piosenki staną się inspiracją dla innych, którzy też przeżywają tragedie.

God, Family, Country

W 2016 r. Jerry, syn Morgana, zmarł w wypadku, kiedy pływał na dętce. Miał wtedy 19 lat.

Po śmierci Jerry’ego piosenkarz nie mógł pogodzić się z tym, co przydarzyło się jego rodzinie. Jego nowa piosenka, „The Father, My Son and The Holy Ghost”, opowiada o duchowej i emocjonalnej walce, przez którą przechodził Morgan przez pierwsze trzy lata po śmierci syna. Po premierze piosenka zajęła pierwsze miejsce na wszyskich rankingach iTunes.

Morgan, który jest również weteranem wojennym, służył jako zastępca szeryfa w Tennessee, zanim został gwiazdą muzyki country. Niedawno wydał album „God, Family, Country”.

Poniżej zredagowana transkrypcja wywiadu The Christian Post z Morganem, w którym piosenkarz opowiada, jak pomogła mu jego wiara.

CP: Bardzo wiele osób przeżyło ostatnio tragedię, czy mógłbyś opowiedzieć, czego nauczyła cię żałoba?

Morgan: Żałoba to ból. Nie mogę powiedzieć, że nauczyła mnie czegoś poza kontrolowaniem tego, jak wyrażam emocje. Mogę jednak powiedzieć, że po śmierci mojego dziecka znalazłem ukojenie w błogosławieństwie płynącym z Jego obecności, bardziej niż w złości czy bólu, kiedy Go nie było.

CP: Czy podczas pisania piosenki „The Father, My Son and The Holy Ghost” doświadczyłeś czegoś ponadnaturalnego?

Morgan: Nie było to doświadczenie ponadnaturalne w takim znaczeniu, w jakim rozumie to wiele osób, nie doświadczyłem na przykład fizycznej obecności Boga. Nie mam jednak żadnych wątpliwości, że Bóg był ze mną duchowo i dał mi słowa do napisania tej piosenki.

CP: Czy podzielisz się jakąś rozmową, którą odbyłeś niedawno z Bogiem?

Morgan: Ostatnio rozmawiałem z Bogiem poprzez modlitwę. Dziękowałem za wszystkie błogosławieństwa, prosiłem o przebaczenie za grzechy i o różne rzeczy dla mojej rodziny. Prosiłem o siłę do walki z pokusami diabła. Modliłem się, żeby On był wywyższony przeze mnie i to, co robię.

CP: Co chciałbyś podarować ludziom w albumie „God, Family, Country”?

Morgan: Mam nadzieję, że kiedy ludzie posłuchają tej płyty, poczują się zmotywowani i podniesieni na duchu, że na nowo poczują się wdzięczni i docenią trzy aspekty, które moim zdaniem tworzą amerykański styl życia – Boga, rodzinę, kraj (God, Family, Country).

CP: Jak chciałbyś, by twoja wiara wpływała na ludzi dookoła ciebie?

Morgan: Nie uważam, że moja wiara powinna kiedykolwiek być źródłem czyjejś inspiracji. Zamiast tego ludzie powinni skupiać się na tym, w kogo wierzę – na Bogu. To powinno być dla nich źródło inspiracji.

Autor: Jeannie Law

Źródło: The Christian Post

Na płycie:

01. The Father, My Son, And The Holy Ghost
02. Soldier
03. Going Out Like This
04. Whiskey
05. Sippin’ On The Simple Life
06. God, Family and Country (2020 – Remaster)
07. That’s What I Love About Sunday (2020 – Remaster)
08. My Kind Of Woman (2020 – Remaster)
09. Almost Home (2020 – Remaster)
10. Lotta Man (In That Little Boy) (2020 – Remaster)

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.