Prześladowania

COVID-19 i prześladowany kościół

Ciężar działań związanych z pandemią Covid-19 jest przytłaczający dla ludzi poniewieranych i uciskanych w swych społeczeństwach.koronawirus maseczka

Próbując zahamować szerzenie się wirusa, indyjskie władze wydały nakaz, by wszyscy obywatele wrócili do swoich rodzinnych wsi. Dla ogromnej liczby pracowników migracyjnych oznacza to utratę zamieszkania lub dostępu do żywności. W slumsach, gdzie wieloosobowe rodziny tłoczą się w ciasnych pomieszczeniach, koncepcja „zachowania dystansu społecznego” jest niewykonalna. Wielu indyjskich chrześcijan, należących do najbiedniejszych segmentów populacji, teraz z powodu swojej wiary może doświadczać dalszego odrzucenia.

Podobne problemy występują w obozach dla uchodźców na całym świecie, jak w przypadku uchodźców z Syrii i Iraku, przebywających obecnie w Libanie. Gdy światowe gospodarki przeżywają gwałtowny kryzys, mieszkańcy peryferii są często zaniedbywani. W obozach dla uchodźców to zaniedbanie dotyczy też często chrześcijan podczas dystrybucji pomocy humanitarnej.

W Pakistanie organizacje dostarczają pomoc żywnościową ludziom, którzy mocno ucierpieli z powodu kwarantanny.

Gdy jednak potrzebujący przychodzą po zaopatrzenie i ujawniają swoją tożsamość, wielokrotnie odsyłani są z niczym, jeśli nie są muzułmanami. 28 marca dwóch pastorów zostało fałszywie oskarżonych o prowadzenie nabożeństw modlitewnych wbrew nakazom izolacji. W jednym przypadku, pastor po prostu tłumaczył grupie członków zboru, że muszą odejść, gdy wtargnęła policja i go aresztowała, twierdząc, że prowadzi nabożeństwo. Tego samego dnia inny pastor rozmawiał z pewnymi osobami mieszkającymi na terenie kościoła, gdy policja przeszła górą przez zamkniętą bramę i oskarżyła ich o prowadzenie nabożeństwa modlitewnego.

Módlmy się za chrześcijan, którym z powodu wiary w Chrystusa odmawia się pomocy humanitarnej lub opieki lekarskiej. Niech w tych niepewnych czasach każdy z nich otrzyma dostęp do Bożego uzdrowienia, pociechy i zaopatrzenia.

Źródła: „New York Times”, BBC, Morning Star News, International Christian Concern, Church in Chains, kontakty VOM Canada
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.