Ze świata

Chrześcijanin umiera bo trzech muzułmańskich lekarzy odmówiło dotknięcia go

Chrześcijanin umiera Pakistański chrześcijanin pracujący przy ściekach umarł po tym, jak trzech muzułmańskich lekarzy odmówiło dotknięcia go, gdyż pościli w związku z Ramadanem.

Irfan Masih stracił przytomność po zetknięciu się z toksycznymi oparami podczas czyszczenia studzienki.

Jego brat wysłał go szybko do szpitala na leczenie, ale był w szoku gdy trzech muzułmańskich lekarzy podobno odmówiło nawet dotknięcia go.

„Lekarze odmówili leczenia go,

ponieważ pościli i powiedzieli, że mój syn jest 'napaak (nieczysty),'” powiedziała Irshad Masih, jego matka, dla pakistańskiego Express Tribune.

Muzułmanie na całym świecie poszczą przez miesiąc Ramadan i powstrzymują się od jedzenia, picia i dotykania nieczystych rzeczy od wschodu do zachodu słońca. Jednakże wielu muzułmańskich specjalistów medycznych nadal utrzymuje w mocy swoją Przysięgę Hipokratesa i leczy chorych pacjentów.

Pervez Masih, brat ofiary, powiedział Express Tribune, że umył ciało brata w nadziei, że lekarze będą go leczyć. Gdy był umyty lekarze podali mu tlen, ale było już za późno.

Władze zainteresowały się sprawą po tym, jak rodzina Masih oprotestowała śmierć Irfana.

„Powołany jest zespół dochodzeniowy w celu zbadania sprawy. Jeśli urzędnicy miejscy lub lekarze zostaną uznani za zamieszanych … rząd podejmie działania „, powiedział urzędnik w pakistańskich mediach.

źródło: http://www1.cbn.com/cbnnews

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button