Ze świata

Chrześcijanie pomagają Żydom w imigracji do Izraela

Izrael

Przez pandemię koronawirusa dużo mniej Żydów decyduje się na imigrację do Izraela. Chrześcijanie podejmują jednak działania mające pomóc Żydom uczynić Izrael ich domem.

Międzynarodowa Ambasada Chrześcijan w Jerozolimie (ICEJ – International Christian Embassy of Jerusalem) zasponsorowała „lot ratunkowy” dla 226 Żydów imigrujących z terenów dawnego Związku Radzieckiego. Imigranci niedawno wylądowali w Izraelu. Lot zorganizowała Agencja Żydowska, a opłaciło go ICEJ.

Wielu imigrantów już od miesięcy próbowało przenieść się do Izraela. Jednak przez restrykcje związane z koronawirusem wszystko się opóźniło. Po przylocie musieli też odbyć kwarantannę.

– Ekscytujące jest być częścią przedsięwzięcia, jakim jest kolejny wielki lot rodzin żydowskich, które przenoszą się do Izraela – powiedział dr Jürgen Bühler, przewodniczący ICEJ. – Wspieranie aliji to jedna z głównych misji Ambasady Chrześcijan. Czas pandemii okazał się jednym z najważniejszych okresów w ciągu 40 lat naszego zaangażowania w powrót Żydów do ich ojczyzny.

Od początku roku Ambasada Chrześcijańska pomogła wrócić do ojczyzny ponad 780 żydowskim imigrantom. Od czasu powstania w 1980 r. organizacja wsparła ponad 160 tys. Żydów w imigracji do Izraela.

Autor: Emily Jones
Źródło: CBN News

Inne
Ponad 20 tys. osób imigruje do Izraela w 2020 r. pomimo pandemii koronawirusa

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button