RóżneZe świata

Chrześcijanie opłakują stratę teologa dr Vinsona Synana

W niedzielę 15 marca w Oklahoma City w Oklahomie zmarł chrześcijański autor, nauczyciel i pastor, dr Vinson Synan.

Dr Vinson Synan
Źródło zdjęcia: Society for Pentecostal Studies

IPHC (International Pentecostal Holiness Church) Ministries napisało na Facebook’u: „Dr Vinson Synan odszedł w niedzielę rano w Szpitalu Miłosierdzia w Oklahoma City. Gdy przez kilka miesięcy jego stan zdrowia się pogarszał, miłość płynąca ku niemu i jego rodzinie ujawniła ogrom wpływu dr Synana w IPHC i w całej, globalnej społeczności chrześcijańskiej”.

„Od Watykanu po najmniejsze zbory IPHC, jego wpływ jest wyczuwalny i wciąż trwa. Radujemy się tym, że (dr Synan) jest z naszym Panem Jezusem Chrystusem, którego wiernie głosił”.

„Jesteśmy w modlitwie z jego ukochaną żoną Carol, ich dziećmi i wnukami, oraz licznymi przyjaciółmi i kolegami”.

Dr Synan uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego na Emmanuel College, po czym zdobył dyplom licencjata w dziedzinie amerykańskiej historii na Uniwersytecie Richmond.

Po zakończeniu nauki w Richmond, pomógł założyć trzy kościoły w Wirginii i czwarty w Georgii. Potem, w 1967 roku, ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Uniwersytecie Georgii.Historia Ruchu Zielonoświątkowego i Odnowy Charyzmatycznej

W 1970 roku, dr Synan został współzałożycielem i pierwszym prezydentem Stowarzyszenia Studiów Zielonoświątkowych (Society for Pentecostal Studies – SPS), które stało się międzynarodową organizacją zrzeszającą tysiące członków.

Po ustąpieniu z funkcji dyrektora Centrum Badawczego Ducha Świętego (Holy Spirit Research Center) na Uniwersytecie Orala Robertsa w Oklahomie, Synan wrócił do Wirginii, gdzie przez 12 lat służył jako dziekan Szkoły Teologicznej na Uniwersytecie Regent w Virginia Beach.

Dr Synan opublikował ponad 20 książek na temat historii i teologii ruchu zielonoświątkowego, w tym autobiografię Where He Leads Me.

Nabożeństwo żałobne w Oklahomie odbędzie się w sobotę 21 marca o godzinie 13:00 czasu lokalnego w Christ Chapel w kampusie Uniwersytetu Orala Robertsa w Tulsie.

Inne nabożeństwo żałobne odbędzie się w Wirginii, w sobotę 28 marca o godzinie 11:00 czasu lokalnego w Kaplicy Uniwersytetu Regent. Na nabożeństwie głos zabierze dr Pat Robertson, założyciel i rektor tytularny Uniwersytetu Regent.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button