WydarzeniaZ kraju

Chorzów: Festiwal Życia – największe wydarzenie ewangeliczne

Chorzów: Festiwal Życia06 września br. na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Życia. Poprzednia, która odbyła się w 2012 roku w Krakowie okazała się wielkim sukcesem gromadząc ok. 20 000 gości z całego kraju. Tegoroczny festiwal będzie jednym z największych chrześcijańskich wydarzeń kulturalnych na który przyjadą tysiące gości z całego kraju. Celem festiwalu jest dotarcie z ewangelią do jak największej liczby osób. Festiwal jest niebywałą okazją do tego,aby każdy wierzący mógł zabrać swoich przyjaciół,aby oni mogli również usłyszeć Dobra Nowinę.

Festiwal Życia 2014
Kliknij w obrazek aby powiększyć.

Podczas imprezy usłyszymy między innymi koncerty TGD, Natalii Niemen i Grzegorza Kloca. Na scenie zagoszczą również raperzy, znani z krakowskiego Festiwalu Życia: Kolah i Arci, oraz Arkadio. Wśród atrakcji tegorocznej edycji festiwalu znajdzie się czołg T-34 ,,Ordon,, należący do Muzeum Miejskiego ,,Sztygarka,, w Dąbrowie Górniczej ,a także wystawa motocykli w wykonaniu klubu motocyklowego ,,Boanerges,,.Na Festiwalu zagoszczą także rycerze z Drużyny Księgi i Miecza Jaźwiec Południe.

Festiwal promuje przede wszystkim wartości rodzinne dlatego też przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci. W osobnym namiocie najmłodsi będą mogli skorzystać z bogatego programu obejmującego m.in gry sportowe, zabawy, konkursy z nagrodami i występy klaunów. Do ich dyspozycji będzie także dmuchany plac zabaw, a całość ukoronuje koncert Majki Jeżowskiej.

Festiwal stwarza ogromne pole do współpracy pomiędzy różnymi kościołami i denominacjami. Każdy bez względu na przynależność denominacyjną może zaangażować się w pracę wolontaryjną przy Festiwalu.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest David Hathaway, założyciel i przewodniczący „Eurovision Mission to Europe”, redaktor magazynu Prophetic Vision, a także międzynarodowy kaznodzieja, aktywnie działający od ponad 60 lat. „Eurovision Mission to Europe” jest jedną z największych organizacji chrześcijańskich w Europie, a także największą tego typu organizacją w Rosji.

Do tej pory festiwale organizowane były w krajach Europy Zachodniej, a także na Ukrainie, w Gruzji, Armenii, Izraelu, Mongolii, etc. W Polsce pierwszy taki festiwal odbył się w 2012 roku w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego, na którym bawiło się ponad 20 000 gości z całego kraju. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniu 6 września w Parku Śląskim w Chorzowie.

Więcej inf. na stronie:

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker