Ze świata

Chodzący do kościoła muszą mieć świadectwo szczepienia lub zrobić test na COVID

Kościół Covid

Po ostatnim wzroście przypadków zarażenia COVID-19, w Grecji wprowadzono wymóg, by osoby chcące uczestniczyć w nabożeństwie kościelnym dostarczały dowód szczepienia, negatywny wynik testu na COVID lub dowód naturalnej odporności.

Szczepienia wymagane

Przepis, który wszedł w życie w ostatnią niedzielę listopada, stanowi część szerszego wachlarza ograniczeń, które obejmują zakaz wstępu osobom niezaszczepionym do przestrzeni zamkniętych, takich jak restauracje, kina, muzea i siłownie, nawet przy posiadaniu negatywnego testu na koronawirusa.

Według serwisu informacyjnego „Politico UE”, grecki premier Kyriakos Mitsotakis powiedział, że jego planem jest to, by kraj „miał w tym roku lepsze święta Bożego Narodzenia, niż w roku ubiegłym”, dlatego wzywa Greków: „Szczepcie się, szczepcie się, zaszczepcie się!”.

Mimo 62-procentowego wskaźnika szczepień w kraju, liczba dziennych zakażeń wirusem w listopadzie sięgnęła rekordowego poziomu.

„To w istocie pandemia niezaszczepionych” – powiedział Mitsotakis. „Grecja opłakuje niepotrzebne straty, bo nie ma wskaźników szczepień innych europejskich krajów”.

„nie może narzucać podporządkowania się”

Mimo nacisku na wprowadzenie ściślejszych ograniczeń, Święty Synod przekazał w oświadczeniu, że nie może narzucać podporządkowania się.

„Ludzie, którzy pracują lub działają w świętych kościołach jako wolontariusze, nie mają zdolności ani mocy działania dla dobra publicznego, jaką ma policja” – napisał Synod.

„Mocne stanowisko naszego Kościoła jest takie, że decyzja o szczepieniu się nie jest kwestią działania w dobrej wierze lub zgodnie z wyznaniem, ale należy do obszaru medycyny i jest aktem indywidualnej i społecznej odpowiedzialności” – stwierdzono dalej. „Wszelki przeciwny punkt widzenia, nawet kleru, nie reprezentuje Kościoła Grecji, który jest oficjalnie zarządzany i wyrażany tylko przez Święty Synod”.

Autor: Talia Wise
Źródło: CBN News

Podobne: Australia: Liderzy kościołów przeciwko paszportom szczepionkowym

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button