Prześladowania

Chiny: Władze kontrolują życie żony i syna uwięzionego pastora

Pastor Wang Yi
Pastor Wang Yi z rodziną. Zdjęcie: ChinaAid

Pastor Wang Yi z kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu odbywa wyrok dziewięciu lat więzienia. On i jego żona zostali aresztowani w grudniu 2018r. Co prawda żona pastora Wanga, Jiang Rong, została zwolniona za kaucją, ale władze nie zezwalają jej na kontakt z rodziną, przyjaciółmi i członkami kościoła. Jest cały czas obserwowana przez agentów bezpieczeństwa i nie może się swobodnie przemieszczać.

Kiedy aresztowano pastora Wanga i jego żonę, ich młody syn Joshua Shuya Wang wprowadził się do dziadków. Po wyjściu matki z więzienia, może znowu mieszkać z nią, ale jemu także ograniczono kontakt z innymi ludźmi. Codziennie policyjny radiowóz policyjny zabiera go prosto do szkoły publicznej, gdzie jest indoktrynowany. Uważa się, że te działania rządu są reakcją na to, że pastor w więzieniu nie wyparł się swojej wiary.

Budynek kościoła od czasu jego zamknięcia jest bezprawnie wynajmowany przez władze lokalnym firmom.

Pamiętajmy, żeby wspierać pastora Wanga podczas odbywania kary, prosząc Pana, aby chronił go w więzieniu i zaspokajał  jego praktyczne i duchowe potrzeby. Módlmy się o Bożą ochronę, zaopatrzenie i zachętę również dla jego żony Jiang i ich syna Joshuy, aby cała ta służąca Bogu rodzina wytrwała mimo ucisku ze strony rządu. Pomódlmy się, by Bóg użył niezachwianego świadectwa pastora Wanga, aby dotrzeć z Ewangelią do innych więźniów i strażników.

Źródła: ChinaAid, The Voice of the Martyrs Korea
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pisaliśmy:
„Módlcie się, aby Bóg mnie użył”: pastor skazany na 9 lat przez Komunistyczną Partię Chin

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button