PrześladowaniaZe świata

Chiny: Uwięziona pracownica kościoła wyszła na wolność

Zhang Xiuhong
Zhang Xiuhong (w środku) przed aresztowaniem. Fot .: China Aid

3 sierpnia, Zhang Xiuhong, która służyła w kościele jako diakonisa i księgowa, została zwolniona po dwóch latach więzienia. Jej aresztowanie było częścią szeroko zakrojonej akcji rządowej przeciwko kościołowi Living Stone „Huoshi” w Guiyang. W ostatnich latach chińskie władze wielokrotnie nękały ten kościół, zamrażając jego aktywa, wyrzucając jego członków z kościelnych budynków i aresztując jednego z jego założycieli.

Zhang została aresztowana 28 lipca 2015 roku po pobraniu funduszy kościelnych z bankomatu znajdującego się w jej salonie kosmetycznym. Funkcjonariusze zatrzymali jej samochód, gdy przejeżdżała w pobliżu budynku kościoła, po czym wyciągnęli ją na ulicę. Jej męża też aresztowano, gdy wracał z dziećmi ze spaceru, lecz późnej go zwolniono. Wcześniej jednak władze wtargnęły do ich domu i zabrały komputer Zhang oraz nośniki danych.

Zhang została aresztowana i oskarżona o „nielegalne operacje biznesowe”.

Jednak w trakcie przesłuchań śledczy nie pytał jej o finanse kościoła, lecz o pastorów i innych głównych członków jej wspólnoty. Podczas rozprawy, do której ostatecznie doszło 10 lutego bieżącego roku, Zhang została skazana na pięć lat więzienia za owe „nielegalne operacje biznesowe”. Na szczęście, nie musiała odbywać kary do końca.

Jesteśmy modlitwami z Zhang, która przystosowuje się teraz do życia poza więziennymi murami.

Źródło: VOM USA
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.