PrześladowaniaZe świata

Chiny stawiają ultimatum chrześcijanom: porzuć swoją wiarę, bo jak nie…

Chiny stawiają ultimatum chrześcijanomW chińskiej komunistycznej partii nielegalne jest być osobą wierzącą.

Jest  to zgodne z nowym oświadczeniem opublikowanym przez Państwową Administrację Spraw Religijnych tego państwa.

„Członkowie partii nie powinni mieć przekonań religijnych, co jest nieprzekraczalną rzeczą dla wszystkich członków”, napisał  Wang Zuoan, dyrektor administracji spraw religijnych.

W zamian za to każdy członek powinien mieć system przekonań oparty na marksizmie i polityce partyjnej.

“Członkowie partii powinni być niewzruszonymi ateistami marksistowskimi, być posłusznymi zasadom partii i obstawać przy wierze partii… nie wolno im poszukiwać wartości i przekonań w religii”, powiedział Zuoan.

Przywódcy komunistyczni mówią, że ostatnia partyjna akcja przeciwko wierze jest spowodowana jej potężnym wpływem. Wierzą, że religia jest niebezpieczna dla jedności partii komunistycznej.

“Niektórzy ludzie, którzy twierdzą, że są uczonymi, wspierają przekonania religijne w partii, co podkopało wartości Partii bazujące na dialektycznym materializmie”, powiedział Zhu Weiqun, przewodniczący narodowościowego i religijnego komitetu Chińskiej Politycznej Konsultacyjnej Konferencji.

The Times of India donosi, że niektórzy liderzy partyjni wierzą, że wiara jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego.

„Niektóre siły zagraniczne używały religii w celu infiltracji Chin a ekstremizm i nielegalne religijne działalności rozprzestrzeniają się w niektórych miejscach, co zagroziło narodowemu bezpieczeństwu i stabilności społecznej”, powiedział Wang.

Prezes China Source Brent Fulton powiedział, że najnowsze oświadczenie może oznaczać, że chrześcijanie w rządzie komunistycznym Chin mogą być zmuszeni do odejścia.

„Jest możliwe, posuwając się dalej, że zobaczymy chrześcijan i innych religijnych wierzących usuniętych z partii”, powiedział Fulton dla CBN News.

Ostrzega również, że wierzący mogą być usuwani z innych stanowisk w społeczeństwie jeśli to będzie trwało.

Fulton wierzy, że teraz jest właściwy czas, aby modlić się o Chiny.

„Potrzebujemy się modlić, aby Pan poruszył serca przywódców chińskich, aby zobaczyli, że chrześcijanie w ich szeregach nie są zagrożeniem dla państwa, ale w rzeczywistości ludźmi, którzy wniosą wielki wkład dla przyszłości tego narodu”, powiedział.

Fulton prosi również wierzących na całym świecie, aby modlili się o to, aby chińscy chrześcijanie wiedzieli jak reagować na presje rządu.

źródło: CBN News http://www1.cbn.com/cbnnews

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.