Ze świata

Chiny: Rządowe sympozjum na temat „olbrzymiego zagrożenia” ze strony chrześcijaństwa

Sympozjum w Hebi na temat chrześcijaństwa. Zdjęcie: ChinaAid

Pod koniec kwietnia w mieście Hebi w prowincji Henan odbyło się sympozjum na temat „Chrześcijaństwa jako olbrzymiego zagrożenia dla bezpieczeństwa Chin”. Spotkanie, w którym uczestniczyli członkowie Chińskiej Partii Komunistycznej, miało na celu zmobilizowanie uczestników do zachowania „właściwych poglądów” na sprawy religijne.

Chiński rząd postrzega religie jako wpływ zewnętrznych sił, które próbują umniejszyć jego rolę. W ostatnich miesiącach wzrosły naciski na niezarejestrowane kościoły, mające na celu wymuszenie na nich przyłączenia się do kościołów zatwierdzonych przez rząd. Ostatnie ataki są odbierane przez niektórych jako skoordynowane działania zmierzające do zniszczenia wiary chrześcijańskiej.

Według ChinaAid, tylko między 12 a 15 maja 15 kościołów w całych Chinach zostało dotkniętych represjami ze strony władz. Funkcjonariusze biura ds. religijnych nachodzili kościoły, nakazując zaprzestania działalności. W niektórych przypadkach nie pozwolono pastorom dokończyć kazania, a członkowie kościoła zostali zatrzymani w celu przesłuchania.

Módlmy się za chrześcijan w Chinach, którzy stawiają czoła prześladowaniom z powodu wiary. Pamiętajmy w modlitwie o wiernych z kościołów należących do kontrolowanego przez rząd Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii, którzy próbują szerzyć prawdę o Bogu w środowisku przeciwnym Ewangelii. Módlmy się, by ich przeciwnicy otworzyli się na Dobrą Nowinę i zrozumieli swoją potrzebę zbawienia przez Bożego Syna Jezusa Chrystusa.

Źródło: ChinaAid
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.