PrześladowaniaZe świata

Egipt: Porwany nastolatek powraca do domu

Radość z powrotu Anthoniusa
Radość z powrotu Anthoniusa. Zdjęcie: World Watch Monitor

Rankiem 5 kwietnia w wiosce Mansheyyit Manbal (obok miasta Matay, położonego 230 km na południe od Kairu) został porwany spod swojej szkoły chrześcijański nastolatek Anthonius Faraga (13l.) Chłopca uwolniono 12 dni później, po tym jak został zapłacony okup za jego wolność. W dniu porwania Anthoniusa porywacze uprowadzili także muzułmańskie dziecko. Uwolnili je jednak, gdy poznali po jego imieniu, że jest wyznawcą islamu.

Przypadek Anoniusa nie należy do wyjątków. Według Koalicji Egiptu Koptyjskiego (Coalition of Coptic Egypt – CCE) w prowincji Kina w południowym Egipcie od 2011 do 2014 roku zanotowano 72 przypadki porwań, szantaży i innych aktów przemocy wobec Koptów. Ofiarami porwań są osoby w różnym wieku, począwszy od dzieci skończywszy na osobach starszych.

Przemoc wobec Koptów zanotowano również w innych rejonach kraju. W ciągu dwóch lat do 15 lipca 2015 roku „po serii ataków 127 rodzin koptyjskich zostało zmuszonych do opuszczenia miast Rafah, Asz-Szajch Zuwajjid oraz Al-Arish”, jak donoszą przedstawiciele CCE. Ostatnio są to dość częste wydarzenia na półwyspie Synaj, gdzie trwa powstanie wzbudzone przez bojówkarzy islamskich.

Jako chrześcijanie radujmy się z rodziną i przyjaciółmi Anthoniusa, dziękując Bogu za bezpieczny powrót chłopca. Módlmy się jednak za pozostałych chrześcijan w Egipcie, którzy przechodzą prześladowania. Wiemy, że Pan wypełni swoje obietnice i co wróg zamierzył ku złemu, wykorzysta On dla dobra tych, którzy Go miłują (Rz 8,28). Oby miłość Chrystusa poruszała serca tych, którzy występują przeciwko Niemu i oby oni również poznali Jego wspaniałą łaskę.

Źródło: World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

3 komentarzy

  1. Naša Rusin M.nie je tak schopný poznať Kristovu milosť v ľuďoch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.