Prześladowania

Chiny: Plany zaostrzenia działań antychrześcijańskich

Rząd chiński planuje prawdopodobnie w tym roku zaostrzenie regulacji dotyczących sprawowania kultu przez chrześcijan. Państwowa Administracja Spraw Religijnych (SARA) ogłosiła, że „doprowadzi do tego, że protestanci zgromadzający się w niezarejestrowanych kościołach, będą uczęszczać do kościołów uznanych przez władze”. Jednemu z informatorów VOM w Chinach, więzionemu w 2010 r. przez władze, policjanci zapowiedzieli, że w 2011 r. przestaną być „mili”. Według niego SARA „zaostrzy przepisy dotyczące działalności religijnej zagranicznych grup w Chinach i powstrzyma zagraniczną infiltrację odbywającą się pod pretekstem działań religijnych”.

Ta nowa polityka może oznaczać wzmożenie prześladowań chrześcijan w Chinach, w szczególności tych, którzy zgromadzają się w niezarejestrowanych kościołach. Podobną aktywnością wykazywał się chiński rząd przed igrzyskami olimpijskimi w 2008 r., wtrącając aktywnych działaczy chrześcijańskich do więzień bądź zmuszając ich do opuszczenia swych domów.

Módlmy się, aby chińscy chrześcijanie pokładali ufność w Bogu, wiedząc, że On obdarzy ich odwagą i hartem ducha w czasie prób i przeciwności. Módlmy się, aby ta nowa fala represji nie powstrzymała naśladowców Chrystusa w Chinach od głoszenia Bożego Słowa. Módlmy się o wytrwałość dla chrześcijan niesłusznie osadzonych w więzieniu.

(Źródło: VOM-USA, China Daily Newspaper)

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.