Prześladowania

Chiny: Nowe represję wobec chrześcijańskich rodzin

chińskie dziecko

W czasie, gdy prześladowanie chrześcijan w Chinach narasta, przywódcy komunistycznego reżimu zabraniają rodzicom zapisywania dzieci do chrześcijańskich szkół i odsyłają adoptowane dzieci z powrotem do ich rodziców biologicznych.

Christian Post poinformował, że nowy raport International Christian Concern (ICC), wraz z nagraniem video opublikowanym w środę 22 lipca, ujawnia ponure szczegóły nieustannych prześladowań członków Kościoła przez Komunistyczną Partię Chin (KPC).

„To piekło na ziemi” – mówi Liao Qiang, członek Kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu w Chengdu. „Z powodu ciągłej opresji uznałem, że musimy uciekać z Chin, bo nasze dzieci są dla nas najważniejsze”.

Qiang i jego rodzina byli zmuszeni uciekać przed komunistycznym rządem, „nieograniczonym w swoich prześladowaniach”.

„Zagrażali nie tylko nam, zwykłym dorosłym, zwykłym członkom kościoła, ale zagrażali też naszym dzieciom” – powiedział Qiang. „Niektórzy z naszych członków adoptowali dzieci, a Partia przymusowo odesłała je z powrotem do ich pierwotnych rodzin. To główny powód, dlaczego uciekliśmy z Chin; bo nie możemy zagwarantować, że nasze adoptowane dziecko nie zostanie przez nich zabrane”.

Funkcjonariusze rządowi zabrali rodzinie Kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu czworo dzieci i odesłali je do ich biologicznych rodziców. KPC groziła też, że będzie wysyłać chrześcijańskie dzieci do rządowych obozów reedukacyjnych.

Qiang apeluje do Amerykanów, by naświetlili dążenia Komunistycznej Partii Chin, w ramach których wszystkie organizacje religijne mają się znaleźć pod jej kontrolą.

„Największą pomocą jest informowanie o prześladowaniach. Informujcie o nich uczciwie. Nie mówimy, że amerykański rząd powinien wywierać nacisk na chiński rząd. Nie na to liczymy” – oznajmił Qiang. „Tym, czego KPC boi się najbardziej, jest odsłonięcie. Boją się transparentności. Nie chcemy, by rząd czy opinia publiczna wywierały presję na KPC. Ponieważ w takich okolicznościach KPC stanowczo nasili religijne prześladowania. Im bardziej pogarszają się stosunki chińsko-amerykańskie, tym bardziej KPC prześladuje chrześcijan”.

Raport International Christian Concern ujawnia, w jaki sposób chiński rząd mierzy w chrześcijan i dąży do „sinizacji” wszystkich krajowych religii przez wpajanie im chińskich wartości, takich jak lojalność wobec Komunistycznej Partii Chin.

W 2015 roku, chiński prezydent Xi Jinping przedstawił projekt „sinizacji”, obejmujący plany „poddania działających w Chinach grup religijnych socjalizmowi i ideologii KPC przez zasymilowanie ich w ujednoliconej tożsamości o chińskich cechach”.

Open Doors USA umieszcza Chiny na 23. miejscu Światowego Indeksu Prześladowań w 2020 roku, wymieniającego 50 najbardziej niebezpiecznych krajów dla chrześcijan.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button