PrześladowaniaZe świata

Chiny: Nasilenie ataków na chrześcijańską edukację

Od dawna chrześcijańscy rodzice napotykali w Chinach na wyzwania w związku z indoktrynacją ich dzieci narzucaną przez Komunistyczną Partią Chin (KPCh). Kościoły często były karane za umożliwianie dzieciom udziału w nabożeństwach, a władze wiele razy dokonały nalotów na młodzieżowe obozy biblijne.

Naloty na chrześcijańskie szkoły

4 września miał miejsce nalot na chrześcijańską szkołę muzyczną, po którym prowadzących ją oskarżono o „wabienie nieletnich religią”. Podczas incydentu wszyscy pracownicy i uczniowie zostali aresztowani. Chociaż później zwolniono uczniów i większość wykładowców, dyrektor szkoły pozostaje w areszcie.

Kontynuacją rządowych wysiłków, aby wyeliminować chrześcijańskie nauczanie, był nalot na chińską filię Akademii Abeka w Suzhou, dokonany 12 października. Powiązana z Pensacola Christian Collage w USA Akademia Abeka prowadzi kursy nauczania domowego na całym świecie. Program zdobył popularność w Chinach, co skłoniło władze żeby uznać go za sprzeczny z chińską konstytucją. Podczas nalotu aresztowano pięciu pracowników, w tym chińskiego dyrektora Wang Jiana.

Następnego dnia miał miejsce nalot na szkołę w Zhenjiang. Funkcjonariusze aresztowali dziesięcioro dzieci oraz troje nauczycieli i troje rodziców. Uczniowie szybko zostali zwolnieni, jednak według ostatnich raportów w areszcie nadal przebywają pozostali zatrzymani.

1 września wprowadzono nowe ograniczenia dla instytucji religijnych. Określono nowe zasady i obowiązki dla organizacji oferujących nauczanie religii. Możliwe, że te ostatnie represje są związane z nowymi przepisami.

Wesprzyjmy modlitwą członków chińskich kościołów…

…szczególnie rodziców chcących wychowywać swoje dzieci, aby poznawały drogi Pana (V Moj. 6,7). Pamiętajmy także o wspomnianych aresztowanych wierzących.

Módlmy się, aby zostali uwolnieni i nie otrzymali grzywien ani wyroków więzienia. Prośmy Pana, aby nauczycielom w jeszcze działających szkołach chrześcijańskich udzielał mądrości i otuchy w ich pracy dla Niego przez zachęcanie okolicznych dzieci i ich rodzin do rozwijania głębokiej miłości do Jezusa w nieprzyjaznym otoczeniu.

Za Głos Prześladowanych Chrześcijan
Inne: Chiny: Ewangelista aresztowany i zwolniony szósty raz w tym roku

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button