PrześladowaniaZe świata

Chiny: Naloty na zamknięte kościoły

Policja sprawdza tożsamość każdego obecnego w kościele.

W maju 2019 r. lokalne władze poinformowały Kościół Xunsiding w Xiamenie w Chinach, że zamierzają oficjalnie go zamknąć. Członkom kościoła, którzy się nie dostosują, zagrożono utratą pracy. Krótko potem kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym oddział specjalny policji, przeprowadziło nalot na nabożeństwo. Przez następne dni funkcjonariusze pilnowali budynku, by nikt nie wszedł do środka.

Naloty na zamknięte kościoły

Działanie władz nie powstrzymało członków kościoła, którzy spotykali się dalej w domach i różnych wynajętych pomieszczeniach, mimo że policja wielokrotnie odkrywała ich lokalizacje.

17 kwietnia tego roku policja zrobiła nalot na spotkanie kościoła w hotelu Pacific Rim w czasie trwania nabożeństwa. Zatrzymano wtedy ponad stu chrześcijan zgromadzonych w jednym pomieszczeniu; zanim pozwolono wszystkim odejść, każdego zidentyfikowano, przesłuchano i sfotografowano.

Innym kościołem w Chinach, który doświadczył wielokrotnego nękania, jest Kościół Przymierza Wczesnego Deszczu. Szeroko zakrojone działania zaczęły się przeciwko niemu w grudniu 2018 r. Pastor Wang Yi został wtedy skazany na 9 lat więzienia.

Mimo oficjalnego zamknięcia, kościół nadal służył wierzącym, tak jak tylko było to możliwe. Z powodu wiary w Chrystusa jego członkowie są stale prowokowani. Pracodawcy otrzymują naciski, aby ich zwolnić, niektórzy wierzący zostali wyeksmitowani ze swoich domów, innym odłączono dostęp do mediów.

Nalot na zajęcia edukacyjne

Wiele rodzin postanowiło uczyć swoje dzieci poza szkołami publicznymi, by uniknąć komunistycznej indoktrynacji. 21 kwietnia policja zrobiła nalot na zajęcia edukacyjne, zatrzymując 12 nieletnich i 4 dorosłych.

Władze ignorowały prośby rodziców, domagających się informacji o swoich dzieciach. Dopiero wieczorem tego samego dnia wypuszczono w końcu wszystkich zatrzymanych.

Aresztowano też wtedy trzech chrześcijan z sąsiedztwa. Do czasu sporządzenia tej informacji nadal przebywali w areszcie. Nie podano żadnej przyczyny ich zatrzymania.

Nie ustawajmy w modlitwach za chrześcijan w Chinach

Chrześcijan, którzy z powodu wiary w Chrystusa doświadczają ciągłych prześladowań. Prośmy Boga, by obdarzył mądrością liderów dwóch wspomnianych kościołów, szukających najlepszego sposobu zadbania o potrzeby wierzących oraz szerzenia Ewangelii.

Pamiętajmy też o modlitwie za pastora Wanga Yi, który pozostaje w więzieniu, prosząc naszego niebiańskiego Ojca, by dawał mu niesłabnącą siłę i nadzieję i ciągłe okazje do śmiałego dzielenia się wiarą.

Źródła: ChinaAid, Pray for Early Rain Covenant Church
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Chiny: Kościół splądrowany w czasie nalotu

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button