PrześladowaniaZe świata

CHINY: Kościół domowy zamknięty przez władze

Kościół domowy Chiny
Zdjęcie: China Aid

Władze lokalne w mieście Dazhou w prowincji Syczuan kazały zamknąć kościół domowy. Jak podają nasze źródła, tego typu akcje podejmowane przez Partię Komunistyczną Chin, nie są zaskoczeniem, partia stale manipuluje danymi odnośnie dużego wzrostu liczby chrześcijan pośród Chińczyków.

Członkowie kościoła poddają jednak w wątpliwość legalność zamknięcia kościoła. Przepisy chińskie stanowią, że kościół nie wymaga rejestracji, gdy liczy poniżej 50 osób.

Kościół w Chinach zmagał się z wieloma przypadkami prześladowań w ubiegłych latach. Jeden z ostatnich dotyczy systematycznego usuwania krzyży oraz burzenia budynków kościelnych w prowincji Zhejiang, w której zarejestrowano już usunięcie 1500 krzyży oraz zniszczenie prawie 400 budynków kościołów.

Podczas gdy kościoły w prowincjach Syczuan i Zhejiang zmagają się ze wzmożonym sprzeciwem, módlmy się, aby Pan zapewnił im odwagę oraz siłę, szczególnie gdy będą negocjować w sprawie nieprawnie zamkniętego kościoła. Oby ci, którzy będą reprezentować kościół otrzymali mądrość i prowadzenie w czasie negocjacji. Prośmy, aby serca urzędników były otwarte na Boże podpowiedzi, aby chrześcijanie mogli sławić Boga w wolności i prawdzie. Módlmy się również, aby kościoły w Chinach działały razem w poczuciu jedności (Ps 133,1; J 17,23) oraz aby zaprzestano usuwania krzyży i niszczenia kościołów w prowincji Zhejiang.

Źródła: Christian Today, International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.