PrześladowaniaZe świata

Chiny: Chrześcijański sierociniec zamknięty

Sierocińce bazujące na biblijnych zasadach zapewniają bezpieczeństwo i nadzieję porzuconym dzieciom. Zdjęcie: Flickr / David Woo (c)

26 sierpnia w prowincji Shanxi władze siłą usunęły dzieci z sierocińca założonego przez chrześcijan i przeniosły je do ośrodka prowadzonego przez państwo. Dom „Betania” dla dzieci z niepełnosprawnościami został założony w 1997 roku i przez lata był schronieniem dla ponad 100 dzieci ze specjalnymi potrzebami. Większość z nich została porzucona przez rodziców z powodu swoich chorób.

Na początku sierpnia funkcjonariusze państwowi odwiedzili sierociniec informując jego pracowników, że dzieci zostaną przeniesione do sierocińca prowadzonego przez państwo. Przeniesienie spowodowane było fałszywym oskarżeniem, że sierociniec pozwalał na nielegalne adopcje. Pomimo zapewnień ze strony personelu ośrodka, że nie jest to prawdą, zabrano wszystkie dzieci oraz kilkoro podopiecznych w podeszłym wieku.

Jeden z miejscowych chrześcijan, pan Huang, powiedział, że władze zamykają wszystkie sierocińce prowadzone przez organizacje religijne, obawiając się, że personel może nauczać dzieci religii.

Prośmy Boga o Jego działanie w tej trudnej sytuacji. Wstawiajmy się za dziećmi i innymi osobami zabranymi z tego sierocińca. Módlmy się, aby Boży pokój zapanował w ich sercach. Módlmy się, aby chrześcijanie w Chinach mogli dalej dzielić się miłością Chrystusową ze swymi rodakami.

Źródło: ChinaAid
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button