PrześladowaniaZe świata

Chiny: Chrześcijańska strona internetowa zamknięta

stop

W ramach rozprawy z treściami religijnymi w Chinach, strona internetowa „Jona Home” po ponad 20 latach działania została zmuszona do wstrzymania aktywności. 12 kwietnia „Jona Home” opublikowało następującą wiadomość: „Z wiadomych powodów, od dnia dzisiejszego nasza strona nie może więcej służyć braciom i siostrom w Chrystusie. Dziękujemy wszystkim za waszą obecność i wsparcie w ciągu ostatnich 21 lat!”.

Ograniczenia

1 marca weszły w życie nowe rozporządzenia rządowe, które mocno ograniczają publikowanie religijnych treści w Internecie. Obecnie wymagana jest licencja na umieszczanie w Internecie treści o tematyce religijnej, a dostęp do takiej licencji jest bardzo ograniczony.

Niektórzy chińscy użytkownicy Internetu, szukając więcej informacji, zapytali na chińskiej platformie komunikacyjnej Baidu Tieba, co stało się z „Jona Home”. Pewien użytkownik, nie śmiąc wspomnieć o rządowych restrykcjach, odpowiedział po prostu: „[Zamknięcie strony] nie ma nic wspólnego z twoim laptopem. Powinieneś znać powód”.

Módlmy się…

Prośmy Boga o mądrość dla liderów kościołów i organizacji chrześcijańskich w Chinach, a także dla osób prywatnych, które usiłują szerzyć Ewangelię w tym bardzo restrykcyjnym środowisku.

Niech otrzymają od Pana suwerenne prowadzenie, znajdując nowe, innowacyjne sposoby dzielenia się wieczną nadzieją, jaką mają w Chrystusie.

Nadal pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach z całego kraju, którzy z powodu swojej wiary mierzą się ze sprzeciwem i aresztowaniami.

Źródła: International Christian Concern, Christianity Today
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Chiny: Kolejne przepisy ograniczają wolność Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button