PrześladowaniaZe świata

Chiny: chrześcijańscy uczniowie powinni porzucić wiarę

Presja na chrześcijan wzrasta

Chińskie uczennice
Zdjęcie: Chińskie uczennice

W Chinach coraz bardziej ogranicza się wolność religijną. Incydenty, które niedawno miały miejsce w dwóch szkołach publicznych w prowincji Zhejiang, zostały ujawnione w ubiegłym tygodniu. W międzyczasie 279 przywódców kościelnych podpisało petycję z dnia 30 sierpnia, wzywającą rząd do zaprzestania „gwałtownych ataków” na kościoły.

Kto wyznaje swoją wiarę ściąga na siebie problemy

W dwóch szkołach w prowincji Zhejiang nauczyciele rozesłali formularz uczniom, aby potwierdzić na piśmie, że nie wyznają żadnej religii. W pierwszej szkole ponad 200 dzieci wyznało swoją wiarę chrześcijańską. W obliczu tej reakcji, nauczyciel wziął dzieci na bok i poprosił je, aby zamiast tego napisały „nie wierzący/a”. Rozdano nowe formularze, ale ponownie około 100 dzieci napisało, że są chrześcijanami. Nauczyciel wziął 100 dzieci na bok i wezwał je do zaprzeczenia wierze.

Trzydzieścioro dzieci wyznało swoją wiarę chrześcijańską, rozpoczęła się następna runda wymuszeń. W końcu tylko jedno dziecko oparło się presji. „Nie jestem zaskoczony”, powiedział uczeń, „wszystkie szkoły w Zhejiang używają tych mało subtelnych metod, aby przerażać i zmuszać uczniów. Jeśli powiesz, że jesteś chrześcijaninem, nauczyciel wyjaśni ci bardzo wyraźnie, że musisz zaprzeczyć swojej wierze, w przeciwnym razie będą kłopoty”.

Najsilniejsze represje wobec chrześcijan od czasów rewolucji kulturalnej

279 sygnatariuszy petycji opublikowanej 30 sierpnia pochodzi z 21 prowincji i obszarów autonomicznych. Wzywają rząd do zaprzestania „gwałtownych ataków”. Taka rzecz „nie miała miejsca od czasów rewolucji kulturalnej”. W petycji wspomina się na przykład o zniszczeniu krzyży na budynkach, przymusowym przystąpieniu wspólnot do kontrolowanych przez państwo organizacji religijnych, przymusowym śpiewaniu pieśni dla uwielbienia państwa, odmowie wolności zgromadzeń i wielu innych.

W prowincji Henan dwie trzecie kościołów musiało się zamknąć, ponad 7000 krzyży zostało zniszczonych na rozkaz władz. Petycja jest podobna do deklaracji kościołów pekińskich opublikowanej w lipcu.

Na początku września zamknięto jeden z największych kościołów domowych w stolicy Chin – Pekinie, a jednocześnie rząd wydał nowe wytyczne dotyczące wykorzystania mediów społecznościowych do publikowania treści religijnych. Według South China Morning Post zakaz obejmuje” przekazywania treści religijnych … online w formie tekstu, zdjęć, plików audio lub wideo”. Sprzedaż Biblii przez internet została już zakazana.

Prosimy, módl się za chrześcijan w Chinach:

Módl się za uczniów, na których wymaga się wyrzeczenia swojej wiary.
Módl się za rodziców i przywódców, aby niestrudzenie przekazywali wiarę w swoich rodzinach i kościołach.
Módl się o twórcze pomysły dla chrześcijan, aby żyli razem i wzajemnie się umacniali.
Módl się za rząd, aby coraz więcej urzędników było poruszonych przesłaniem Ewangelii.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.