PrześladowaniaZe świata

Chiny: Chrześcijańscy nauczyciele formalnie oskarżeni

szkoła

W sierpniu 2021 roku zatrzymano czterech liderów kościoła domowego za rzekome prowadzenie „nielegalnych operacji biznesowych”. Zarzuty wiązały się z ich pracą w Jordan River Learning Center, szkole zrzeszonej z kościołem domowym Mount Carmel w Wuhu w stanie Anhui. W tym samym czasie aresztowano też sześciu innych nauczycieli z tej szkoły, których potem zwolniono za kaucją.

Zwolnieni z aresztu

Pod koniec lutego zwolniono za kaucją dwóch spośród czterech zatrzymanych liderów, Hana Yanlei i Xie Zhifenga. Sprawa dotycząca dwóch pozostałych nauczycieli, Wana Hongxia i Wanga Minghai, od tamtej pory oficjalnie oskarżonych, oczekuje na rozpatrzenie w sądzie.

Wang Minghai to renomowany gastroenterolog, który pomagał w szkole, służąc swoim czasem i środkami finansowymi. Wan Hongxia był prosperującym biznesmenem, aż objął pełnoetatową funkcję dyrektora szkoły.

Uważając swoje zaangażowanie w szkole za służbę kościołowi, obaj zatrzymani chrześcijanie odrzucają wszystkie oskarżenia, zaprzeczając, by kiedykolwiek złamali prawo.

Módlmy się…

Módlmy się, by obu zatrzymanych chrześcijańskich liderów szkolnych, Wana i Wanga, Bóg zachował w więzieniu w bezpieczeństwie. Niech przez cały czas swojego uwięzienia będą zachęceni do silnego, niewzruszonego trwania w wierze. Wstawiajmy się też w modlitwie za ich rodzinami, które z nadzieją oczekują przychylnego orzeczenia sądu.

Dziękujmy Bogu za zwolnienie Hana i Xie, a także sześciu innych nauczycieli. Niech każdy z nich nadal ma możliwość prowadzenia w Chinach chrześcijańskich lekcji, aby rodzice, którzy chcą wychowywać swoje dzieci „na ścieżkach Pana”, mogli trzymać się fundamentalnych zasad biblijnych.

Źródła: ChinaAid, International Christian Concern, Christianity Today
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan
Podobne: Chiny: Kościoły domowe przeciwstawiają się inwigilacji i ograniczeniom

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button