PrześladowaniaZe świata

Chiński rząd zakazuje obchodzenia Bożego Narodzenia choć czerpie z tego zyski

źródło: CBN News

Tegoroczny okres bożonarodzeniowy był w Chinach w dużej mierze inny niż poprzednie, ze względu na nieustępliwe wysiłki partii komunistycznej, by wyeliminować z kraju chrześcijaństwo.

„Bitter Winter” donosi, że pastorzy i księża otrzymali zakaz prowadzenia nabożeństw świątecznych w domach modlitwy lub w prywatnych miejscach zamieszkania.

„działania kościoła zostały wstrzymane”

Przed wejściem do jednego z kościołów napisano: „Z powodu pandemii, wszystkie działania kościoła zostały wstrzymane”.

Według relacji International Christian Concern, policja zainterweniowała w centrum handlowym w prowincji Fujian, przerywając bożonarodzeniowy występ chrześcijan i informując ich, że śpiewanie jest zakazane.

W chińskich szkołach poinformowano uczniów, że nie należy obchodzić świąt Bożego Narodzenia, łącznie z wymienianiem się prezentami.

Uniwersytet Shenzhen w okręgu Nanshan przekazał personelowi, że studentom nie wolno podejmować żadnych bożonarodzeniowych działań, rozwieszać bożonarodzeniowych ulotek, ani pokazywać na terenie kampusu świątecznych wystaw.

Wzrósł popyt na tańsze, chińskie produkty bożonarodzeniowe

O ironio, Chiny zwiększyły w tym roku zyski ze sprzedaży, ponieważ z powodu pandemii koronawirusa w nieznacznym stopniu wzrósł popyt konsumentów na tańsze, chińskie produkty bożonarodzeniowe.

Według Global Times, około 80 procent sprzedawanych na świecie produktów bożonarodzeniowych produkują Chiny.

Dla samego reżimu prezydenta Xi Jinpinga, jego zasady i regulacje okazały się w tym roku korzystne, bo chociaż chrześcijanie wstrzymali się od obchodzenia świąt, kraj zwiększył swój zysk, sprzedając większą ilość lokalnie wyprodukowanych artykułów.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button