PrześladowaniaZe świata

Chiński reżim każe chrześcijanom modlić się za poległych żołnierzy komunistycznych

Chiny
Zdjęcie Nicka Fewingsa | Unsplash

Komunistyczna Partia Chin (KPC) podejmuje kolejne kroki, by zmusić chrześcijan do wspierania komunistycznej ideologii. Chrześcijanie właśnie otrzymali polecenie uhonorowania poległych żołnierzy Czerwonej Armii i KPC, pod groźbą zmierzenia się z konsekwencjami.

Nowe żądania

Według magazynu „Bitter Winter”, chiński reżim komunistyczny wydał niedawno dyrektywę wyszczególniającą nowe żądania, którą wysłał do wszystkich kościołów zrzeszonych z kontrolowanym przez rząd, protestanckim Patriotycznym Ruchem Trzech Autonomii.

W nakazie ogłoszono, że domy modlitwy powinny „zorganizować około 3 września, odpowiednio do bieżącej sytuacji, pokojowe czynności modlitewne dla upamiętnienia 76. rocznicy zwycięstwa w wojnie ruchu oporu narodu chińskiego przeciwko agresji japońskiej i światowej wojnie antyfaszystowskiej”.

„Odpowiednio do bieżącej, lokalnej sytuacji, lokalne kościoły i kongregacje mogą poprowadzić istotne, pokojowe czynności modlitewne w małej i zdecentralizowanej formie, w zgodzie z miejscowymi wymogami dla zapobiegania i kontroli nowej epidemii COVID, aby dalej promować zdrową tradycję patriotyzmu i miłości religii oraz pokazywać dobry obraz obecnego w Chinach, kochającego pokój chrześcijaństwa” – napisano w dyrektywie.

Kościoły powinny dostarczyć dowody organizacji takich wydarzeń, składając je do 10 września w formie tekstu, nagrań wideo lub zdjęć do ministerialnego departamentu mediów Chińskiej Rady Chrześcijańskiej.

Dodatkowo, chińscy chrześcijanie nie mogą uczcić pamięci tych, którzy zostali zabici przez żołnierzy KPC.

Chrześcijanie niewygodni dla Komunistycznej Partii Chin

Jak donosiło wcześniej CBN News, w ciągu ostatnich kilku lat w Chinach nasiliły się różne ataki przeciwko chrześcijanom.

Partia komunistyczna dąży do eliminacji społeczności wiary, ponieważ uważa ją za zagrożenie dla reżimu prezydenta Xi Jinpinga. W Chinach jest więcej chrześcijan, niż członków KPC, i ta rzeczywistość jest dla partii niewygodna. Dlatego materiały religijne zostały zaklasyfikowane jako kontrabanda.

W internecie zablokowano chrześcijańskie konta WeChat, a z chińskiego App Store usunięto aplikacje biblijne.

W lipcu, pastorzy otrzymali polecenie uwzględnienia w swoich kazaniach fragmentów przemówienia prezydenta Xi Jinpinga, wygłoszonego z okazji stulecia KPC.

Wielu pastorów jest aresztowanych za posiadanie materiałów religijnych lub po prostu za dzielenie się ewangelią.

Chiny znajdują się na 17. miejscu Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors w 2021 roku, obejmującego kraje, w których chrześcijanie cierpią największe prześladowania.

Autor: zespół CBN News
Źródło: CBN News

Podobne: Chiny: urzędnicy przerywają przygotowania do pogrzebu

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button