Prześladowania
News

Chińscy chrześcijanie zapamiętują fragm. Biblii, ponieważ rząd komunistyczny tego im nie zabierze

Chińscy chrześcijanieWayne Cordeiro, pastor kościoła New Hope Christian Fellowship w Honolulu na Hawajach, modli się, by amerykańscy chrześcijanie stali się bardziej tacy, jak chrześcijanie z Chin.

Pastor hawajskiego megakościoła opowiedział podczas kazania o swoim doświadczeniu z podróży do Chin, dokąd pojechał w celu szkolenia liderów.

Po drodze, pastor zabrał dwudziestu dwóch chrześcijan z chińskiej prowincji Hunan, którzy jechali pociągiem trzynaście godzin, by wziąć udział w szkoleniu.

Uczestnicy usiedli w pokoju hotelowym o powierzchni około 65 metrów kw., bez klimatyzacji i miękkich krzeseł, a Cordeiro rozpoczął.

„Jeśli nas nakryją, co się ze mną stanie?” – zapytał na początku.

„W ciągu 24 godzin zostaniesz deportowany, a my pójdziemy na trzy lata do więzienia” – odparli chińscy chrześcijanie.

Wtedy pastor zapytał, ilu z nich było już w więzieniu, i z obecnych dwudziestu dwóch osób, osiemnaście przyznało, że było więzionych z powodu swojej wiary.

Wszyscy obecni przyjechali z górzystej prowincji w południowych Chinach.

„Zapominamy, że w Chinach jest 1,3 miliarda ludzi” – dodał Cordeiro.

Tak rozpoczęło się szkolenie, oparte na 2 Liście Piotra. Pastor miał tylko piętnaście egzemplarzy Biblii, dlatego dla siedmiu osób zabrakło.

„Powiedziałem: ‚Otwórzcie na 2 Piotra 1, przeczytajmy’. Wtedy jakaś kobieta oddała swoją Biblię osobie obok; pomyślałem: ‚Hmm, ciekawe'” – opowiada.

Gdy zaczęli czytać, pastor szybko się zorientował, dlaczego kobieta oddała swoją Biblię – znała tekst na pamięć.

„Gdy skończyliśmy, podczas przerwy podszedłem do niej i powiedziałem: ‚Wyrecytowałaś cały rozdział'”.

„W więzieniu, w więzieniu masz dużo czasu” – odparła.

„Nie konfiskują wam Biblii?” – zapytał pastor.

Powiedziała, że rzeczywiście konfiskują wszystkie chrześcijańskie materiały, ale ludzie przemycają fragmenty Pisma zapisane na kawałkach papieru i ukrywają je przed strażnikami.

„Zapamiętujemy je tak szybko, jak się da, bo choć mogą nam zabrać kawałki papieru, nie mogą zabrać tego, co jest ukryte w sercu” – powiedziała kobieta pastorowi.

Gdy trzydniowe szkolenie dobiegło końca, Cordeiro zapytał chrześcijan z prowincji Hunan, jak może się za nich modlić.

„Czy mógłbyś się modlić, byśmy któregoś dnia byli tacy, jak wy?” – zapytał jeden z mężczyzn, odnosząc się do umiejętności modlitwy uwielbienia tak jak w Ameryce.

„Spojrzałem na niego i powiedziałem: ‚Nie zrobię tego'”.

Zapytany o powód, pastor wyjaśnił: „Jechaliście trzynaście godzin pociągiem, by się tu dostać. W moim kraju, jeśli trzeba gdzieś jechać dłużej, niż godzinę, ludzie nie przyjdą”.

„Trzy dni siedzieliście na drewnianej podłodze. W moim kraju, jeśli trzeba siedzieć dłużej, niż czterdzieści minut, ludzie wychodzą. Ale wy nie tylko siedzieliście tu przez trzy dni na twardej, drewnianej podłodze. W moim kraju, jeśli nie ma wyściełanych ławek kościelnych i klimatyzacji, ludzie więcej nie przyjdą”.

„W moim kraju mamy średnio dwie Biblie na rodzinę i żadnej z nich nie czytamy. Wy nie macie prawie żadnych Biblii i zapamiętujecie je ze skrawków papieru”.

„Nie będę się modlił, byście stali się jak my, ale będę się modlił, byśmy my stali się dokładnie tacy, jak wy” – zakończył.

Lindsay Elizabeth

źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker