ŚwiadectwaZe świata

Całe życie oddawał cześć bogom…

AzjaNiepokój Sudaya nie chciał zniknąć. Całe życie oddawał cześć bogom, ale nadal czuł się pusty. Im większe im składał ofiary, tym więcej miał problemów. Szukał pokoju i szczęścia. Co miał jeszcze zrobić, żeby je znaleźć?

Stały gość

Suday spojrzał w górę, ponieważ mężczyzna zatrzymał się, żeby z nim porozmawiać. Bhakti, wspierany przez Ewangelię dla Azji pastor, przyjeżdżał do jego wioski już wcześniej, ale Suday i jego żona Ramini nie interesowali się jego misją. Nie miała dla nich sensu. Czuli się dobrze ze znanymi sposobami uwielbienia i składaniem ofiar swoim bogom.  Ale pastor nadal przyjeżdżał.

Zdecydowanie było coś innego w Bhaktim. Wydawało się, że naprawdę zależy mu na każdej osobie. Przyjeżdżał z kilkoma osobami ze swojego kościoła i spędzali czas rozmawiając z ludźmi i mówiąc im o człowieku o imieniu Jezus. Z każdą wizytą zainteresowanie Sudaya wzrastało, ponieważ pastor okazywał wiele współczucia. Kiedy Bhakti ponownie przyjechał z wizytą, Suday posłuchał jego głoszenia o miłości Chrystusa. Kiedy pastor wyjeżdżał, zostawił Sudayowi do przeczytania traktat. Suday z zaciekawieniem go przeczytał, nie wiedząc, że zmieni on jego życie.

Kartka papieru wszystko zmienia

Kiedy Suday czytał o Dobrej Nowinie, Bóg wykonywał w jego sercu pracę. Chciał wiedzieć więcej. Tydzień później skontaktował się z pastorem Bhakti i poprosił go, żeby ten opowiedział mu więcej o Chrystusie. W czasie, gdy słuchał, Suday nabierał przekonania w sercu, że Jezus jest jedynym prawdziwym Bogiem i zdecydował się za Nim iść.

W końcu Suday odnalazł pokój, którego poszukiwał! Poprosił pastora, żeby odwiedził go w domu i modlił się o niego. Pastor Bhakti zgodził się i przyjechał z kilkoma wierzącymi ze swojego kościoła.

Kiedy wierzący spotkali się i modlili tego wieczora, Ramini nie dołączyła do nich. Suday był rozczarowany i smutny. Wiedział, że jego żona szczególnie potrzebuje Jezusa, ale ona nie była zainteresowana przyjęciem jego nowej wiary.

Ramini nie rozumiała nowych zmian, które miały miejsce. Jej mąż już nie towarzyszył jej w wyprawie do świątyni, żeby złożyć ofiary. Jaka moc tkwiła w małej kartce papieru, która sprawiła, że człowiek zmienił tak drastycznie swój cały styl życia?

Suday był gospodarzem kolejnych spotkań modlitewnych, ale Ramini nadal ich unikała.

Nie chciała mieć nic wspólnego z jego nową wiarą

Pomimo tego zniechęcenia, Suday nadal mówił Ramini o pokoju, który odkrył za pomocą traktatu o Jezusie. Zdając sobie sprawę, że ma możliwość coś zrobić w kwestii jej braku zainteresowania, Suday zaczął się modlić w wierze. Zaczynał uczyć się więcej o cudownej mocy Boga, któremu teraz służył i marzył o dniu, kiedy jego cała rodzina pozna Zbawiciela.

Słowo Boże przemawia do jej serca

Suday zorganizował kolejne spotkanie modlitewne w ich domu. Był spragniony, żeby usłyszeć Słowo Boże za pośrednictwem Pastora Bhakti. Rimini nadal się z nim nie zgadzała, ale tym razem słuchała.

Kiedy wierzący zgromadzili się, Pastor Bhakti głosił na podstawie Jana 14:6: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem.”

Słowa te poruszyły serce Ramini. Czując przekonanie o swoich grzechach, spojrzała wstecz na swoje życie i żałowała bezsensu tego wszystkiego. Ramini wiedziała, że Suday często pościł i modlił się za nią, ale nadal wahała się, czy przyjąć miłość Chrystusa.

Kilka minut później Pastor Bhakti poprosił wszystkich, żeby zatrzymali się i pomyśleli o słowach Boga. Kiedy Ramini rozważała je, nie mogła już dłużej zaprzeczać Prawdzie. Wyszła na środek pokoju i zdecydowała się iść za Chrystusem. Teraz mogła też doświadczyć Jego pokoju!

Szczęście Sudaya nie miało granic. Dziękował Bogu za jego wspaniałe działanie w życiu jego żony. Jego modlitwy i wiara zostały wysłuchane i nagrodzone.

Rodzina zjednoczona w Chrystusie

Teraz Suday i Ramini razem oddają cześć prawdziwemu Bogu. Regularnie chodzą do kościoła ze swoją córką, a ona wzrasta w Panu, ponieważ uczęszcza do szkółki niedzielnej. Dzięki wierze jednego pastora i traktatowi, który kosztował mniej niż pół pensa, Bóg zmienił całą rodzinę.

Możesz pomóc wyposażać misjonarzy zapewniając traktaty, które mogą być wydrukowane za jedyne pół pensa. Tylko w ciągu kilku godzin misjonarze mogą rozdać te traktaty mieszkańcom całej wsi, żeby podzielić się Dobrą Nowiną! Zapewnij traktaty, żeby docierać do zgubionych. $1 za 200 traktatów.

Źródło: GFA
Tłum. Dorota Ostrowska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.