Ze świata

Butan: Bóg uzdrawia ciała i dusze

Sanika i Indali mogą spacerować
Dziś Sanika i Indali mogą spacerować tak jak te kobiety, gdyż Bóg całkowicie uzdrowił ich sparaliżowane ciała.

Sanika Dorji i Indali Ngedup jak większość ludzi w Butanie porusza się pieszo. Pieszo wyruszają się na rynek czy do kościoła. Nie byłoby to niczym niezwykłym, gdyby nie to, że obie kobiety jeszcze niedawno były sparaliżowane. Paraliż obu kobiet był wynikiem tej samej choroby. Przez 18 miesięcy zarówno Sanika jak i Indali nie były w stanie chodzić. Kobiety szukały pomocy u lekarzy, a nawet u znachorów, ale ani medycyna, ani żadne zaklęcia nie zmieniły stanu ich zdrowia.

W tym czasie w Butanie usługiwali misjonarze z misji Ewangelia dla Azji – Dileshwar Monin i Vinmugil Ekka. Jednak z powodu silnego sprzeciwu mieszkańców kultywujących tradycyjne religie nikt nie był zainteresowany słuchaniem głoszonej przez nich Ewangelii. Wtedy misjonarze dotarli do Indali.

Dileshwar i Vinmugil wędrowali od domu do domu i pewnego dnia znaleźli się w mieszkaniu Indali. Gdy Dileshwar podzielił się z Paljorem, mężem Indali, Dobrą Nowiną o Chrystusie, ten opowiedział mu o paraliżu swojej żony. „Jezus ma moc, by uzdrawiać chorych” -powiedział Dileshwar. Wtedy Paljor poprosił misjonarzy, by pomodlili się o jego żonę.

Kiedy Dileshwar i Vinmugil żarliwie modlili się o uleczenie Indali, kobieta natychmiast poczuła się lepiej, a w ciągu sześciu dni została całkowicie uzdrowiona. Gdy Indali i Paljor ujrzeli Bożą moc, oddali swoje życie Chrystusowi.

Wiadomość o cudzie jakiego doświadczyła Indali dotarła do Saniki, która także była sparaliżowana.

Sanika uwierzyła, ze ona także może być uzdrowiona przez Jezusa i poprosiła męża, by zabrał ją na spotkanie z misjonarzami.

Dileshwar i Vinmugil modlili się o Sanikę, a jej ciało zostało całkowicie uzdrowione. Widząc ogromną moc Jezusa Sanika i jej mąż również zdecydowali się oddać Mu swoje życie.

Dziś Sanika i Indali mogą chodzić wszędzie, gdzie chcą na własnych nogach, jednak miejscem do którego udają się z największą przyjemnością jest kościół.

„Uwielbiamy spacerować!” – wykrzykują kobiety i dziękują Bogu za Jego łaskę i miłosierdzie.

Dileshwar i Vinmugil proszą o modlitwę o Indali, Sanikę i ich rodziny, aby wszyscy oni wzrastali w wierze, a także o to, by cuda dokonane przez Boga stały się drogą do pozyskania nowych serc dla Jezusa.

Opis zdjęcia:
Dziś Sanika i Indali mogą spacerować tak jak te kobiety, gdyż Bóg całkowicie uzdrowił ich sparaliżowane ciała.

źródło: Gospel for Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. chwała PANU ! ZAWSZE I W KAZDEJ CHWILI WIELBIJMY GO I DZIEKUJMY ZA ŁASKI ,KTORE NA NAS cały czas SPLYWAJA NA NAS , ZWŁASZCVZA ZA TE KTORYCH… NIE DOSTRZEGAMY, Np zdrowie,nawet WTEDY, GDY W OGOLE O NIE… NIE PROSIMY ,ba GDYBYSMY JE ODKRYLI!!!, TO morze niedowiarki WTEDY DOPIERO byscie UWIERZYLI ze warto prosić dla bliskich i siebie. ranicie BOGA ,KTOREGO WSTYDZICIE SIE PROSIĆ !!! A SZKODA on czeka i lubi rozdawać coZ JAK ŻLE I NIE JEGO -PANA JEZUSA KOCHANEGO prosicie !!! AMEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button