PrześladowaniaZe świata

Burkina Faso: Chrześcijanie usłyszeli, że mają zmienić wiarę, albo się wynieść

Burkina FasoChrześcijanie na północy Burkina Faso są systematycznie tępieni lub wypędzani ze swoich wsi przez islamskich bojowników. W zajściu, do którego doszło we wsiach Hittle i Rounga, mieszkańcy usłyszeli, że mają przejść na islam lub opuścić swoje domy i się wynieść.

Jak podaje lokalne źródło, na początku września do Hittle przyjechało szesnastu mężczyzn. Zabrali miejscowych chrześcijan do budynku kościoła i zaczęli im grozić. Wierzący usłyszeli, że mają trzy dni na opuszczenie domów. Potem bojownicy przenieśli się do Rounga, gdzie wyrazili podobne żądania. Prawie dwa tysiące osób zostało zmuszonych do ucieczki z domów, znajdując tymczasowe schronienie w szkole we wsi Ouindigui. Na szczęście, większość mieszkańców tego obszaru nie podziela ekstremalnych poglądów napastników. Wielu z nich, w tym miejscowi muzułmanie, połączyli się w solidarnej pomocy, by zaspokoić podstawowe potrzeby chrześcijańskich uchodźców. Do podobnych ataków dochodzi też w sąsiednim Mali, Nigrze i Nigerii, ponieważ bojownicy chcą przejąć kontrolę nad większymi obszarami Afryki Zachodniej.

Pamiętajmy w modlitwach o przesiedlonych chrześcijańskich mieszkańcach w Burkina Faso. Niech ich potrzeby fizyczne, emocjonalne i duchowe zostaną zaspokojone. Módlmy się, by mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów. Chwalmy Boga za członków lokalnej społeczności, którzy okazali uchodźcom współczucie i połączyli siły, by zapewnić im potrzebne wsparcie. Wstawiajmy się też za liderami wymienionych państw, którzy starają się przywrócić pokój i zatrzymać trwającą od lat przemoc.

Źródła: Aid to the Church in Need, International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.