Ze świata

Brytyjski kierowca autobusu zawieszony, odmówił prowadzenia pojazdu promującego LGBTQ

W Wielkiej Brytanii, kierowca został zawieszony po odmowie prowadzenia autobusu, oznaczonego numerem w kolorach flagi LGBTQ.

Jak informuje BBC, kierowca z Norwich w Anglii wsiadł do autobusu i zakomunikował pasażerom: „Ten autobus promuje homoseksualizm i nie będę go prowadził”.

Nad przednią szybą autobusu widniał numer identyfikacyjny pojazdu, utworzony z cyfr w jaskrawo tęczowych kolorach.

W lipcu, na miejskich autobusach Norwich umieszczono tęczowe numery, by uhonorować flagę LGBTQ. W tym samym miesiącu, miasto zorganizowało też kilka wydarzeń promujących homoseksualizm.

W wywiadzie dla BBC, przedstawiciel linii Go East Anglia, obsługującej wspomniany autobus, powiedział, że z powodu skarg pasażerów, kierowca został zawieszony i obecnie prowadzone jest dochodzenie.

Jeden z pasażerów poskarżył się też na mediach społecznościowych na opóźnienie, na jakie zostali narażeni wszyscy pasażerowie z powodu oczekiwania na innego kierowcę.

Operator linii napisał na Twiterze, że „chlubi się wartościami, jakie wspierają różnorodność i wspólnotę, a od 2017 roku jest mistrzem Norwich Pride”.

Operator dodał: „Chcemy szczególnie, by wszyscy klienci, bez względu na ich środowisko czy orientację seksualną, czuli się komfortowo w trakcie korzystania z naszych usług”.

Choć na mediach społecznościowych pojawił się ostry sprzeciw wobec kierowcy, niektórzy użytkownicy okazali mu wsparcie.

„Sądzę, że naruszono prawa tego kierowcy! (…) Pokierowałbym tym autobusem, ale chciałbym też widzieć, że nikt nie narusza niczyjej wolności słowa czy wyboru” – napisał pewien użytkownik.

Ktoś nawet przyznał, że jest gejem, ale popiera prawa kierowcy.

„Jestem pedziem i wspieram równość” – napisał. „Ale gardzę imprezami Pride, które zostały zawłaszczone przez drag queens, fetyszystów i właścicieli barów. Ludzie powinni mieć demokratyczne prawo wyboru, co popierają, a co nie. Kierowca autobusu po prostu stanął w obronie własnych praw wolności sumienia i demokracji”.

Inny użytkownik zasugerował, że trzeba wyrzucić politykę z miejsca pracy.

„Ludzie powinni mieć prawo wykonywać swoją pracę bez konieczności wyrażania swojego stanowiska politycznego. Facet po prostu przyszedł do pracy, żeby poprowadzić autobus. Co byśmy powiedzieli, gdyby autobus promował Brexit, albo jakąś inną opcję polityczną? Po prostu dajcie człowiekowi prowadzić jego autobus i trzymajcie z daleka politykę” – napisał.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker