Ze świata

Brazylia: nowy pomnik Jezusa wyższy niż statua Chrystusa Zbawiciela z Rio

Rio De Janeiro
Statua Chrystusa w Rio De Janeiro

W południowej Brazylii trwają prace nad budową nowego pomnika Jezusa Chrystusa, który będzie sięgać wyżej, niż wznosząca się nad Rio de Janeiro ikoniczna statua Chrystusa Zbawiciela.

Budowę pomnika Chrystusa Protektora rozpoczęto w 2019 roku w mieście Encantado. W pierwszej połowie kwietnia tego roku dodano głowę i wyciągnięte ramiona; zakończenie prac spodziewane jest nie wcześniej, niż pod koniec roku – informuje France.24.com.

Trzecia, najwyższa statua Jezusa

Będzie to trzecia, najwyższa statua Jezusa na świecie, za pomnikiem Jezusa Chrystusa Błogosławiącego w Sulawesi w Indonezji, mierzącym razem z cokołem 52,5 metra wysokości, i Figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie w Polsce, mierzącym razem z podwyższeniem również 52 i pół metra.

Autorem pomysłu jest miejscowy polityk Adroaldo Conzatti, który w marcu tego roku zmarł na Covid-19. Jego syn Gilson Conzatti powiedział: „To dzień na celebrację, na poświęcenie”.

Nowy pomnik mierzy 36 metrów w linii rozpiętości ramion i będzie mieć wewnętrzną windę. Turyści będą nią wjeżdżać na taras widokowy nieco poniżej szczytu figury, sięgającego 43 metrów.

Dla porównania, statua Chrystusa Zbawiciela razem z cokołem ma 38 metrów wysokości, przy rozpiętości ramion wynoszącej 28 metrów. W październiku tego roku ikoniczna figura będzie mieć 90 lat.

Budżet na realizację projektu, wynoszący 350 tysięcy dolarów, jest finansowany z darowizn.

Autor: Andrea Morris
Źródło: CBN News

Inne
Brazylia: ewangelikalne kościoły rosną w najbiedniejszych społecznościach

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button