Ze świata

Brandt wybacza policjantce, która zabiła mu brata – mówi jej o Chrystusie i ją obejmuje

Brat czarnoskórego mężczyzny, zastrzelonego przez białą policjantkę z Dallas, która, jak sama twierdzi, pomyliła mieszkanie ofiary ze swoim własnym, wybaczył jej i objął w obecności uczestników środowej rozprawy sądowej.

Brandt Jean

Podczas gdy niektórzy ze zgromadzonych przed salą rozpraw zareagowali gniewem na według nich zbyt łagodny, 10-letni wyrok, jaki otrzymała Amber Guyger, l. 31, za zabicie Bothama Jeana w jego własnym mieszkaniu, sędzia Tammy Kemp pozwoliła bratu Jeana, by z miejsca dla świadka zwrócił się bezpośrednio do Guyger.

Brandt Jean powiedział Guyger, że według niego jego brat chciałby, by oddała swoje życie Chrystusowi, a jeśli poprosi Boga o wybaczenie, otrzyma je.

„Chcę dla ciebie tego, co najlepsze” – powiedział. „Botham by chciał, żebyś to zrobiła, a tym najlepszym jest oddanie swojego życia Chrystusowi”.

„Kocham cię jako osobę. Nie życzę ci nic złego” – zwrócił się do Guyger, po czym zapytał: „Nie wiem, czy to możliwe, ale czy mogę ją objąć?”.

Sędzia Kemp wyraziła zgodę. Wtedy Brandt i Guyger wstali i podeszli do siebie przed ławą sędziowską. Objęli się, a kobieta się rozpłakała.

Sędzia dała Guyger Biblię i przeczytała jej fragment Ewangelii Jana 3:16: „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny” (BW). Potem i ona ją objęła, aż skazana została wyprowadzona z sali rozpraw.

Sędziowie przysięgli mogli skazać byłą funkcjonariuszkę na dożywocie lub jedynie na dwa lata więzienia, jednak oskarżyciele domagali się wyroku 28 lat pozbawienia wolności, czyli dokładnie tyle, ile lat miałby teraz Botham Jean.

John Creuzot, prokurator okręgowy dla okręgu Dallas i były sędzia, nazwał objęcie Guyger przez Brandta Jeana „niezwykłym aktem uzdrowienia i wybaczenia, rzadkim w dzisiejszym społeczeństwie (…) szczególnie dla wielu naszych liderów”.

„Jeśli twój 18-letni brat może doznać uzdrowienia i wyrazić uzdrowienie w ten sposób, przez swoje słowa i przez swoje czyny, chciałbym, by szersza społeczność, nie tylko Dallas, ale cały Teksas i całe Stany Zjednoczone mogły odebrać z tego przekaz” – powiedział Creuzot dziennikarzom.

Burmistrz Dallas, Eric Johnson, powiedział w oświadczeniu, że on też był „głęboko poruszony” zachowaniem Brandta Jeana: „Nigdy, przenigdy nie zapomnę niewiarygodnego przykładu miłości, wiary i siły, ucieleśnionej w Bothamie, Brandt’cie i całej rodzinie Jean”.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News 

zobacz Była funkcjonariuszka policji z Dallas winna zamordowania nieuzbrojonego sąsiada

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker