Ze świata

Bokser Manny Pacquiao być może wystartuje w wyborach prezydenckich na Filipinach w 2022

Manny Pacquiao

Legenda boksu Manny Pacquiao myśli o wystartowaniu w wyborach prezydenckich w swojej ojczyźnie, na Filipinach.

Choć ośmiokrotny mistrz świata wagi półśredniej nie podał jeszcze żadnej oficjalnej informacji, Bob Arum, jego poprzedni promotor i założyciel firmy Top Rank, powiedział w rozmowie z TalkSport, że bokser-polityk podobno planuje wystartować w wyborach prezydenckich.

– Kiedy rozmawialiśmy razem na Zoomie, powiedział mi „Bob, będę startował w 2022, a jeśli wygram, to chciałbym, żebyś był ze mną podczas wprowadzenia na urząd” – powiedział Arum.

Jak donosi „The Sun”, 41-letni Pacquiao, gorliwy chrześcijanin, otrzymał ponad 16 mln głosów, kiedy został wybrany do filipińskiego senatu. Jego obecna kadencja kończy się w czerwcu 2022.

Wybory prezydenckie zaplanowane są na 9 maja 2022, a Pacquiao kandydowałby w nich przeciwko prezydentowi Rodrigowi Dutertemu.

Pacquiao tymczasem nadal nie odwiesił swoich rękawic bokserskich i w trakcie pandemii koronawirusa dba o formę. Jego kariera sportowa trwa już 25 lat. Przez ten czas wygrał 62 razy, zaś przegrał 9, startując w 9 różnych kategoriach wagowych.

Jak donosiło CBN News, swój sukces na ringu Pacquiao przypisuje Bogu i ciężkiej pracy. Zawsze mówił otwarcie o swojej wierze.

Jak członek filipińskiego senatu Pacquiao zaproponował ustawę, według której w ostatni poniedziałek stycznia na Filipinach obchodzony jest Narodowy Dzień Biblii. Tego dnia ludzie z różnych grup, m.in rządu, branży rozrywkowej, biznesu, kościoła, jednoczą się, aby uczcić Biblię jako podstawę wiary chrześcijańskiej. Wydrukowano wtedy 100 tys. Biblii, a następnie rozdano je ludziom.

– Biblia to jedyna książka, której potrzebujemy, aby odkryć fundamentalną prawdę odnośnie tego, jak poznać Boga i iść obok Niego – powiedział Pacquiao podczas wydarzeń z okazji Narodowego Dnia Biblii.

Podkreślał też, jak istotne jest zapoznawanie się z Bożym Słowem.
– Warto czytać Biblię, bo to ona doprowadzi nas do prawdy. To przewodnik, jak żyć.

W zeszłym roku podczas wywiadu dla CBN News Pacquiao podkreślał, jak ważne jest przygotowywanie się na wieczne szczęście podczas życia ziemskiego.

– Wciąż czytajmy Biblię, módlmy się często… jak długo? Dopóki żyjemy na ziemi. Kształtujemy swoje przeznaczenie i kierujemy się albo w stronę wiecznego cierpienia, albo wiecznego szczęścia. Jak czytamy w Liście do Hebrajczyków 9:27-28, „A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują”.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.