Ze świata

„Bóg wie wszystko i widzi wszystko, jest suwerenny i dobry”: Ravi Zacharias w ciężkim stanie

Światowej sławy chrześcijański apologeta Ravi Zacharias otrzymał ponure prognozy po krótkiej walce z agresywnym, rzadkim typem raka kręgosłupa.

Ravi Zacharias
Chrześcijański apologeta Ravi Zacharias.

Jego córka Sarah Davies, dyrektor naczelna Ravi Zacharias International Ministries (RZIM), z bólem serca poinformowała o aktualnym stanie ojca, u którego w marcu wykryto złośliwy nowotwór kości krzyżowej zwany mięsakiem.

„Ogromnie dziękuję za wasze wierne modlitwy za mojego tatę i moją rodzinę w ostatnich miesiącach, gdy ojciec przechodził operację pleców i był leczony na raka” – pisze Davis w liście do personelu RZIM. „Naprawdę, słowa nie wyrażą głębi naszej wdzięczności za wasze liczne wyrazy miłości”.

„Właśnie się dowiedzieliśmy, że chociaż guz w kości krzyżowej taty reaguje na chemioterapię, faktycznie doszło do pogorszenia na obszarze, na którym rak ma przerzuty. Onkolog taty poinformował nas, że to rak o bardzo rzadkiej złośliwości, i że nie ma dalszych opcji leczenia. Mówiąc językiem medycznym, lekarze zrobili wszystko, co w ich mocy” – wyjaśnia.

Po ostatniej wizycie lekarskiej Zachariasa w Houston, rodzina wraca do Atlanty. Davies zaznacza, że terapia medyczna ojca została zakończona i wszyscy będą teraz wdzięczni za każdy dzień, jaki im pozostał w obecności tego wielkiego lidera chrześcijańskiej wiary. „Po wielu tygodniach rozdzielenia, nasza rodzina z utęsknieniem czeka na ten wspólny czas” – mówi.

Ravi Zacharias (l. 73), w 1984 roku założył międzynarodową służbę apologetyczną RZIM i od dziesięcioleci jest szeroko poszukiwanym mówcą, znanym z elokwentnych odpowiedzi na największe, życiowe pytania. Przez całe życie był płodnym autorem, popularnym dyskutantem i nauczycielem akademickim.

„Jesteśmy ogromnie wdzięczni Bogu za Jego dobroć i miłość, którą na tak wiele sposobów nam udowadnia. Miłość i troska, jaką nam okazujecie, to jeden z najpiękniejszych wyrazów Bożej życzliwości. Jesteśmy głęboko wdzięczni za opiekę zespołów medycznych z Centrum Onkologicznego MD Anderson, oraz za przyjaźń i miłość tych, którzy tak wiernie służyli i troszczyli się, stając przy nas na wiele hojnych i niespodziewanych sposobów” – pisze Davies.

„Wiemy, że Bóg nadał cel i policzył każdy z naszych dni, i tylko On wie, ile Ravi ich jeszcze przeżyje na tym świecie. Któregoś dnia, pewnie prędzej niż później, będziemy pełnić służbę już bez naszego ukochanego założyciela, chociaż wiem, że jego miłość i dziedzictwo będą nas przekonywać i inspirować do służenia jego Panu jeszcze bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz, gdy przepełniają nas tak liczne uczucia, jednocześnie mamy też pokój i odpoczywamy w prawdzie, że Bóg wie wszystko i widzi wszystko, jest suwerenny i dobry. Myślę o wielkiej radości, jakiej mój ojciec zazna, i znajduję w tym pociechę”.

„Dziękuję, że byliście z nami w tej podróży, i jak zawsze, za wasze wierne modlitwy. Z wielką miłością i w imieniu Raviego, Margie, Naomi i Nathana – Sarah Davies, CEO Ravi Zacharias International Ministries” – zakończyła.

Ewangelista Franklin Graham wyraził wsparcie, pisząc na Facebook’u: „Czy przyłączycie się do mnie w modlitwie za Ravi Zachariasa i jego rodzinę, gdy właśnie otrzymali trudne wiadomości o jego chorobie nowotworowej? (…) Jego życie wywarło wpływ na wielu ludzi na świecie, zanosimy go w modlitwie”.

Autor: Benjamin Gill

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button