Różne

Biblia ukraińska online

Niemieckie Towarzystwo Biblijne udostępnia tekst biblijny

Biblia Turkonjaka

Niemieckie Towarzystwo Biblijne dodało tłumaczenie Biblii na język ukraiński do swojego serwisu online. Jest one dostępne bezpłatnie na stronie internetowej oraz w darmowej aplikacji Die-Bibel.de. Oferta skierowana jest zarówno do uchodźców, jak i wspólnot chrześcijańskich.

„Chcemy umożliwić ludziom bezpośredni dostęp do Biblii w ich języku, zwłaszcza w tej wyjątkowej sytuacji”, mówi sekretarz generalny Christoph Rösel.

Dostępność do cyfrowej wersji ukraińskiej Biblii jest ważna, ponieważ drukowane egzemplarze są obecnie wyprzedane w całej Europie. „Magazyny są puste”, mówi Rösel. „Wspólnie z innymi stowarzyszeniami biblijnymi organizujemy obecnie dodruk Biblii, Biblii dla dzieci i innych tekstów. Niestety minie jeszcze kilka tygodni, zanim książki dotrą do ludzi”.

Ukraińskie tłumaczenie Biblii jest bezpłatnie dostępne na stronie Niemieckiego Towarzystwa Biblijnego www.die-bibel.de/bibeln oraz w bezpłatnej aplikacji Die-Bibel.de. Tekst może być swobodnie używany w pracy kościołów i wspólnot.

Wydanie to jest tłumaczeniem na współczesny ukraiński z 2011 roku dokonanym przez ukraińskiego tłumacza Biblii i teologa Raimonda Turkonjaka.

Biblia ukraińska jest dostępna TUTAJ

Opr. za Die-Bibel.de

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button