Ze świata

„Bank mnie wyrzucił, zamroził moje karty debetowe”: Nikc Vujicic zakłada bank pro-life

Nick Vujicic

Ewangelista i mówca motywacyjny, Nikc Vujicic, podał do wiadomości, że zamierza założyć bank wspierający działania pro-life, ponieważ dowiedział się, że wiele instytucji finansowych przekazuje darowizny organizacjom popierającym aborcję.

Został ostrzelany, wysłano dron szpiegujący i wyrzucono go z banku

W wywiadzie dla „The Epoch Times” z czwartku 1 lipca, Vujicic powiedział, że gdy w marcu 2019 roku zaczął wypowiadać się przeciwko niesłusznemu zabijaniu nienarodzonych dzieci, w ciągu 16 tygodni „jego dom został ostrzelany, w prasie opublikowano fałszywy artykuł na jego temat, grożono mu sprawą sądową, wysłano dron szpiegujący i wyrzucono go z banku”.

W tamtym czasie Vujicic rozmawiał ze swoją bliską przyjaciółką Betsy Gray o założeniu banku pro-life. 38-letnia Gray, która ma obszerne doświadczenie w branży finansowej, poradziła mu przemodlenie tego pomysłu.

Vujicic wspomniał, że w tamtym okresie doświadczył więcej przeciwności, m.in. ze strony swojego banku.

„Bank wyrzucił mnie bez ostrzeżenia. Zamroził moje karty kredytowe, zamroził karty debetowe” – powiedział. „Dostałem list w wyjaśnieniem, że oceniono mnie jako klienta i nie chcą mieć ze mną nic wspólnego”.

Orędownik pro-life zdecydował się rozpocząć projekt razem z Gray i chce edukować innych przez eksponowanie sieci bankowych, które współpracują z organizacjami świadczącymi usługi aborcyjne.

„będziecie mieć wybór”

„Chcemy wszystkim powiedzieć: tak, będziecie mieć wybór” – oznajmił Vujicic. „To nie będzie tylko bank dla zysku; faktycznie będziemy znani jako bank, który daje. Nie będziemy finansować aborcji, ale 50 procent zysku netto będziemy przekazywać niekomercyjnym organizacjom judeochrześcijańskim, które są biblijnie ukierunkowane na wykonywanie Bożej woli zgodnie z naszym systemem przekonań”.

Vujicic wyraził nadzieję, że ta inicjatywa pozwoli mu dzielić się pozytywnym przekazem o ochronie świętości życia na wszystkich jego etapach.

„Kochamy wszystkich, lecz jednocześnie wierzymy, że powinna być jednakowa ochrona i jednakowa sprawiedliwość dla nienarodzonych, którzy istnieją od chwili poczęcia” – podkreślił.

Vujicic cierpi na zespół tetra-amelia, zaburzenie, przez które urodził się bez kończyn. Mimo poważnych trudności, założył własną służbę, Life Without Limbs (Życie bez kończyn). Jako ewangelista, dotarł do milionów ludzi w kilkudziesięciu krajach – wyczyn, który zawdzięcza Bogu.

By dowiedzieć się więcej o Banku Pro-Life, wejdź na stronę prolifebank.com.

Autor: Andrea Morris
Źródło: CBN News

Inne
„Strefy wolne od modlitwy”: niemiecki sąd podtrzymuje zakaz cichych modlitw pro-life obok ośrodka aborcyjnego

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Jestem za. Dość mamy już banków judeo-a-chrześcijańskich. Chociaż psalm 139 mówi, że Bóg zna dni człowieka już od poczęcia, to jednak ci przeciwnicy Boga żywego, choć wywodzą się z Jego Ludu, już dawno zamienili Go na mamona, a swoim majątkiem finansują tron szatana, której chcą postawić w Jerozolimie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button