PrześladowaniaZe świata

Bangladesz: Bojownicy buddyjscy prześladują chrześcijan

Kościół w Suandrapara przed i po ataku. Zdjęcie: AsiaNews

Od kilku tygodni mały kościół w Suandraparze, wiosce położonej na południowym wschodzie Bangladeszu, otrzymywał pogróżki ze strony bojowników buddyjskich, którzy próbowali zmusić do powrotu do buddyzmu chrześcijan, z których wielu nawróciło się już kilka lat temu. Większość z 50 członków Bangladeskiego Plemiennego Kościoła Baptystów z obawy przed atakami i wobec rosnącej presji trzymała się z dala od swoich domów.

„(…) jeśli zgłoszą ten incydent policji lub mediom, poniosą dalsze konsekwencje.”

Buddyjscy bojówkarze nie ograniczyli się do pogróżek, ale dwukrotnie zaatakowali budynek kościoła. Najpierw nakazali członkom kościoła zburzyć ich miejsce spotkań. Kiedy chrześcijanie odmówili, 15 czerwca napastnicy zniszczyli frontową bramę i krzyż.

Napastnicy żądali zaprzestania dalszej działalności religijnej, dając wierzącym 7 dni na powrót do ich dawnej religii. 22 czerwca ten termin minął i kościół znowu został zaatakowany, tym razem uszkodzono ścianę, drzwi i blaszany dach. Chrześcijanom pogrożono, że jeśli zgłoszą ten incydent policji lub mediom, poniosą dalsze konsekwencje.

Pastor kościoła, Tubel Chakma Poran Adetion, twierdzi, że członkowie jego kościoła nie poszli na policję, ponieważ są małą mniejszością w wiosce. „Chcemy żyć w pokoju z buddystami i prowadzić z nimi dialog” – powiedział. Jednak jeśli dialog nie doprowadzi do pokojowego rozwiązania, wierzący są gotowi pójść z tą sprawą do sądu.

Zarówno chrześcijanie jak i buddyści stanowią niewielką mniejszość religijną w Bangladeszu, gdzie większość ludności wyznaje islam.

Módlmy się…

Prośmy Boga, aby obdarzył mądrością członków Banglandeskiego Plemiennego Kościoła Baptystów, dając im właściwe słowa w rozmowach z sąsiadami, którzy tak mocno sprzeciwiają się Ewangelii.

Niech Duch Święty zapewni pokój potrzebny tym chrześcijanom, którzy bez względu na koszty są nadal wierni Jezusowi.

Módlmy się, aby Duch Boży dotykał również prześladowców, przynosząc radykalną zmianę do ich życia i w rezultacie zgodę dla wszystkich mieszkańców wioski.

Za Głos Przeładowanych Chrześcijan
Podobne: Bangladesz: prześladowania chrześcijan; niszczenie zapasów pomocy

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button