ŚwiadectwaZe świata

Azja: Życie i czasy misjonarza

AzjaRodzina Sudhira Ahluwalia kochała Pana, ale on sam nie. Dorastając w małej wiosce w Południowej Azji, Sudhir zupełnie nie dbał o to, żeby poznać Boga. Swoje młodzieńcze lata spędził zabiegając o dobra tego świata, a jego życie coraz bardziej pogrążało się w grzechu.

Ale w 1997 r. z Sudhirem zaprzyjaźnił się pastor wspierany przez Ewangelię dla Azji i zaczął dzielić się z nim Bożym Słowem. Nastolatek przyłączył się do pastora i jego społeczności w czasie 3-dniowego spotkania modlitewnego. W czasie tego spotkania Pan pokazał mu potrzebę zbawienia i w wieku 17 lat Sudhir oddał swoje życie Chrystusowi. Postanowił, że nie będzie wracał do swojego starego życia, ale zamiast tego będzie żył pobożnie.

Poruszony współczuciem

Kiedy Sudhir zwrócił się do Chrystusa, został poruszony współczuciem dla zagubionych. Towarzyszył swojemu pastorowi w docieraniu do licznych osób w okolicy, które nigdy nie słyszały o Zbawicielu. Sudhir mówi o tym mimo opozycji, „Łaska Pana towarzyszyła nam, gdziekolwiek nie poszliśmy”.

Sudhir służył przez cztery lata w wiosce, z której 15 osób zdecydowało się pójść za Panem. Wioska, w której pracuje teraz Sudhir, jest mocno ukorzeniona w tradycyjnej religii, co sprawia, że dzielenie się Dobrą Nowiną jest trudne i niebezpieczne. Pastor Sudhir spotkał się z wieloma prześladowaniami ze strony antychrześcijańskich fundamentalistów w tym rejonie. Jednakże przez jego służbę Pan przywiódł do zbawienia 17 osób, włącznie z człowiekiem o imieniu Ganesh.

Sponiewierana rodzina

Ganesh Dhindsa i jego rodzina byli, jak pozostali mieszkańcy wioski, zupełnie oddani swoim bogom. Gorliwie przestrzegali wszystkich praktyk swojej religii, błagając swoje bóstwa, żeby zapewniły im pokój i błogosławieństwo. Jednakże rodzina Ganesh’a nigdy nie otrzymała pokoju, za którym tak tęsknili.

Rodzina Dhindsa doświadczyła wielu prób. Kiedy Ganesh był młody, ktoś zamordował jego ojca. Ganesh, jego owdowiała matka i jego rodzeństwo przeszli przez wiele bolesnych doświadczeń, kiedy próbowali ułożyć sobie jakoś życie. Bez ojca, który zapewniał byt, rodzina Ganesha popadła w głębokie ubóstwo. I kiedy Gabesha zaczął dotkliwie boleć żołądek, nie stać go było na leczenie. Jakby tego było mało, jedna z sióstr Ganesha była niepełnosprawna.

Pomimo wszystkich wysiłków Ganesha, żeby udobruchać bogów, nigdy nie przynieśli jego rodzinie pokoju.

Ogłaszając Księcia Pokoju

Wtedy pewnego dnia Ganesh spotkał Pastora Sudhira i opowiedział mu o swoich problemach. Pastor Sudhir był poruszony i z wielką troską o jego rodzinę, modlił się za nich. Wtedy Sudhir opowiedział im o Bogu, który może dać okój. Zostali głęboko poruszeni i tego samego dnia cała rodzina zdecydowała się pójść za Jezusem! Teraz dołączają oni do Pastora Sudhira i reszty kościoła w uwielbianiu Księcia Pokoju.

Proszę, módl się za Pastora Sudhira, żeby Pan nadal przynosił wiele owoców poprzez jego służbę.
Proś też Pana, żeby przyciągnął Ganesha i jego rodzinę bliżej Siebie, żeby zaopatrywał ich finansowo i dał pociechę i prowadzenie niepełnosprawnej siostrze Ganesha.

Źródło: GFA
Tłum. Dorota Ostrowska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button